KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Rafał Przybylski: celem utrzymanie w I lidze

Rafał Przybylski: celem utrzymanie w I lidze
lipiec 17
20:49 2014

W poniedziałek przygotowania do nowego sezonu rozpoczynają piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. W debiutanckim sezonie na zapleczu PGNiG Superligi ostrowiecki zespół poprowadzi Rafał Przybylski. U progu nowego wyzwania, jaką będzie praca w Ostrowcu Św., nowy szkoleniowiec piłkarzy ręcznych KSZO zdradził nam jak trafił na Świętokrzyską 11, co wie o swoich podopiecznych i jak będzie przygotowywał zespół do sezonu.

Jak doszło do zatrudnienia Pana w roli szkoleniowca KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.?
– Propozycja z KSZO była w pewnym sensie dla mnie niespodzianką. Nie spodziewał się telefonu z Ostrowca Św., ale szybko doszliśmy do porozumienia. Miałem co prawda jeszcze dwie inne propozycje z innych klubów, ale ta z Ostrowca Św. była najlepsza i dlatego tu jestem.

Widział Pan już KSZO w akcji? Co Pan może powiedzieć o swoim nowym zespole?
– Widziałem zapis wideo z meczu II ligi z MTS Chrzanów. Naszym celem będzie utrzymanie się w I lidze, ale będziemy oczywiście grali o jak najlepszy wynik. Będziemy chcieli grać tak, by kibice byli zadowoleni z oglądania naszych spotkań, a my byśmy odnosili jak najwięcej zwycięstw i zgromadzili jak największą liczbę punktów.

Jak ocenia Pan skład ostrowieckiego zespołu?
– Na papierze wygląda to bardzo pozytywnie. Teraz trzeba zrobić z tego drużynę.

Pana poprzednik w KSZO to bardzo znana postać w piłce ręcznej. Nie obawiał się Pan obejmować zespół po Zbigniewie Tłuczyńskim?
– Na pewno nie jest to łatwe, ale trzeba spróbować. Skoro podjąłem się tego zadania, to muszę się teraz mocno wziąć do pracy, by udowodnić, że decyzja klubu o zatrudnienie mnie na stanowisku trenera była słuszna.

Czy pracę w KSZO będzie Pan łączył z pracą w nowopowstałej klasie piłki ręcznej w ostrowieckiej Szkole Mistrzostwa Sportowego?
– W tym roku na pewno nie. Pracuję w szkole, ale w Końskich, gdzie się urodziłem, mieszkam i pracowałem do tej pory.

Jak będą wyglądały przygotowania do debiutanckiego sezonu KSZO w I lidze?
– Będziemy trenować na swoich obiektach. Na razie poświecimy czas na przygotowanie siłowe i wytrzymałościowe, a w sierpniu poszukamy już gry w meczach sparingowych.

 

Komentarze

Related Articles