KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Bokserzy na Grand Prix w Elblągu

Bokserzy na Grand Prix w Elblągu
czerwiec 08
10:36 2014

Pięściarze KSZO Ostrowiec Św. walczyli w kolejnych zawodach Grand Prix seniorów, które w ubiegłym tygodniu odbyły się w Elblągu. Ostrowczanie do Elbląga pojechali w składzie Rudolf Pająk (kategoria 64kg) , Damian Falecki (69kg), Błażej Surowiec (81kg) i Andrzej Kołton (powyżej 91kg).

Po zawodach w Elblągu ostrowczanie czują lekki niedosyt. Trójka reprezentantów KSZO dotarła do ćwierćfinałów – Damian Falecki, Andrzej Kołton i Błażej Surowiec. Dwóch pierwszych przegrało stosunkiem 1:2. Surowiec musiał „oddać” walkę – wobec kontuzji już na początku walki został poddany przez sekundanta.

– Błażej Surowiec do Elbląga pojechał z poważną kontuzją pleców, która praktycznie wyeliminowała go z udziału w turnieju – tłumaczy słabszą dyspozycję zawodnika KSZO wiceprezes Łukasz Dybiec. – Zdecydował się mimo wszystko wziąć udział w Grand Prix ze względu na cenne punkty. Zawodnicy, którzy zgromadzą największą ilość punktów w trzech turniejach Grand Prix  zakwalifikują się do Młodzieżowych Mistrzostw Polski.
Andrzej Kołton zdaniem wielu obserwatorów nie przegrał swojego pojedynku, a nawet… zdecydowanie zwyciężył. Walczył jednak z miejscowym zawodnikiem, w dodatku – medalistą mistrzostw Polski.

– Podsumowując występ naszych pięściarzy można z czystym sumieniem powiedzieć, że do Elbląga pojechali walczyć i zwyciężać. Zabrakło trochę sportowego szczęścia. Oczywiście nasi zawodnicy popełniają jeszcze błędy taktyczne, mają braki techniczne, ale mają również wysoko postawione cele i dążą do tego, by je realizować – mówi trener Eugeniusz Cioch. – Naszym zadaniem jest wyeliminowanie błędów i wskazanie odpowiedniej drogi. Cieszymy się że mamy w Ostrowcu Św. dużą grupę pięściarzy. Nasi zawodnicy w ostatnich latach stawali na podium we wszystkich centralnych imprezach w kraju. Jest to możliwe dzięki dobremu klimatowi stworzonemu przez gminę Ostrowiec Św. – dodaje szkoleniowiec.

Wyniki:
64kg:
Marchel Adrian (Hetman Białystok) – Pająk Rudolf (KSZO) 3:0
69kg:
Falecki Damian (KSZO) – Stempnowski Adrian (Bombardier Gdynia) 3:0
Holka Kamil (Orkan Gorzów) – Falecki Damian (KSZO) 2:1
81kg:
Tryc Mateusz (Fenix Warszawa) – Surowiec Błażej (KSZO) I TKO
+91kg:
Kołton Andrzej (KSZO) – Orfin Paweł (Cuiavia Inowrocław) 3:0
Śnitko Marcin (Tygrys Elbląg) – Kołton Andrzej (KSZO) 2:1

 

 

 

Komentarze

Related Articles