KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Prezesi Orlen Ligi obradowali w Uniejowie

Prezesi Orlen Ligi obradowali w Uniejowie
czerwiec 02
06:52 2014

W ubiegłym tygodniu w Uniejowie (województwo łódzkie) obradowali prezesi klubów siatkarskich Orlen Ligi. Jedną z kluczowych decyzji, podjętych podczas dwudniowego spotkania, było powołanie do życia Młodej Orlen Ligi.

W sezonie 2014/2015 rozgrywki Orlen Ligi czekają spore zmiany. Klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej już wcześniej przeforsowały w Polskim Związku Piłki Siatkowej pomysł powiększenia do 12 zespołów i „zamknięcia” ligi wzorem męskiej Plus Ligi. W ubiegłym tygodniu wprowadziły w życie kolejny pomysł, zaczerpnięty z wzorców męskiej ekstraklasy, a mianowicie powołanie do życia rozgrywek Młodej Orlen Ligi, w której grać będą zespoły młodzieżowe klubów z Orlen Ligi.

Rozgrywki Młodej Orlen Ligi w pierwszej fazie będą podzielone na trzy grupy według klucza terytorialnego. KSZO znalazł się w jednej grupie z zespołami z Łodzi, Rzeszowa i Legionowa. Uniknęliśmy tym samym konieczności jeżdżenia z młodzieżową drużyną po całym kraju – mówi wiceprezes ds. piłki siatkowej KS KSZO Mariusz Rokita.

W drugiej grupie zagrają drużyny z Polic, Gdańska, Bydgoszczy i Piły, a w trzeciej z Muszyny, Bielska-Białej, Dąbrowy Górniczej i Wrocławia. Po fazie zasadniczej po dwa najlepsze zespoły z grup zagrają o miejsca 1-6, a pozostałe o miejsca 7-12.

Rozgrywki Orlen Ligi w sezonie 2014/2015 zainaugurowane zostaną 4 października. Prezesom klubów udało się przeorganizować terminarz spotkań tak, by uniknąć planowanego wcześniej siatkarskiego „maratonu” (w październiku miało się odbyć aż 7 kolejek, systemem środa – sobota).

W tym tygodniu siatkarskie spotkanie na „szczycie” odbędzie się również w Ostrowcu Św. Na wtorek zwołane zostało zebranie zarządu KS KSZO, na którym mają zapaść pierwsze decyzje w sprawie zmian struktury prawnej klubu. Siatkarska sekcja ma zostać wyodrębniona i działać na zasadach spółki akcyjnej.

Komentarze

Related Articles