KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Zbigniew Tłuczyński: Podjęliśmy rzuconą rękawicę

Zbigniew Tłuczyński: Podjęliśmy rzuconą rękawicę
maj 25
08:26 2014

Szczypiorniści KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. wypełnili postawione przed nimi cele, którym było wywalczenie awansu na zaplecze PGNiG Superligi. Jednym z autorów tego sukcesu był trener Zbigniew Tłuczyński, który na ten awans pracował w Ostrowcu Św. przez dwa ostatnie sezony i w końcu dopiął swego.

Po meczu w Sosnowcu – przegranym minimalnie – było sporo radości w drużynie KSZO.
– Jak tu się nie cieszyć, skoro na boisku była typowa walka nie o punkty, a o wejście do I ligi. Chwała chłopakom, bo odwalili na boisku kawał dobrej roboty i podjęli rękawicę rzuconą przez Zagłębie Sosnowiec. Widać było, że na boisku dominowała walka. Byliśmy zespołem lepszym, dlatego awansowaliśmy do I ligi.

Poprowadzi Pan zespół KSZO w I lidze?
– Jeszcze daleka droga do takich decyzji. W tej chwili jest czas na to, by nacieszyć się tym awansem, a co będzie dalej, zobaczymy.

Czy ten zespół jest w stanie spokojnie grać w I lidze, bez martwienia się o spadek?
– Naturalnie, że tak. W naszym zespole nie brakuje talentów. Dużą rolę odgrywa również doświadczenie, bo przecież mamy kilku zawodników, którzy mieli już kontakt z I ligą, dlatego uważam, że możemy w tym składzie spokojnie utrzymać się na kolejny sezon w I lidze.

A czy w Ostrowcu Św. organizacyjnie jest to wszystko poukładane?
– Naturalnie. Zauważyłem to od pierwszego dnia swojej pracy w Ostrowcu Św. Zespół nie ma żadnych problemów jeśli chodzi o tzw. sprawy pozaboiskowe, więc może zająć się tym co do niego należy, czyli grą. Należą się brawa dla zarządu klubu, bo wywiązuje się ze swoich obowiązków w stu procentach.

I tak będzie w I lidze?
– Myślę, że tak, bo po to walczyliśmy na boisku, byśmy się teraz mogli cieszyć ze wspólnego sukcesu dla klubu. Z pomocą zarządu postaramy się odegrać jakąś rolę na zapleczu PGNiG Superligi.

Komentarze

Related Articles