KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

W środę o godzinie 18:30 szczypiorniści KSZO podejmują Żagiew

W środę o godzinie 18:30 szczypiorniści KSZO podejmują Żagiew
maj 13
17:00 2014

Już cztery dni po w pierwszym meczu barażowym o prawo gry w I lidze, rozegranym w sobotę w Dzierżoniowie, piłkarzom ręcznym KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. przyjdzie mierzyć się z zespołem spod Gór Sowich po raz kolejny. Spora zaliczka jaką zanotowali w pierwszym spotkaniu nad wicemistrzem 1. grupy II ligi każe stawiać podopiecznych Zbigniewa Tłuczyńskiego w roli faworyta do awansu do dalszej fazy baraży. Dopóki jednak piłka w grze… należy walczyć z całych sił, by cel ten zrealizować. Z pewnością przyczynić się do tego może doping własnej publiczności, na którą ostrowczanie liczą. Kilkoro z kibiców pomarańczowo-czarnych tradycyjnie obejrzy spotkanie swojego zespołu za darmo, bo właśnie rozstrzygnęliśmy kolejne konkursy, ogłaszane na naszej stronie internetowej oraz klubowym profilu na facebooku.

Zwycięzca dwumeczu pomiędzy KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. i MKS Żagiew Dzierżoniów już w sobotę podejmował będzie w pierwszym z dwóch meczu drugiego etapu baraży 12. zespół zakończonego niedawno sezonu II ligi (grupa B). Ostrowczanie są na dobrej drodze do tego, by zmierzyć się w decydujących bojach o I ligę, bo przed rewanżem z Żagwią mają ogromną zaliczkę w postaci 16 bramek zapasu z wygranego meczu w Dzierżoniowie. W sobotnim meczu w poczynaniach ostrowieckiego zespołu było widać ogromny głód gry, spowodowany sporą przerwą w spotkaniach o stawkę (ostatni mecz ligowy rozegrali 29 marca). Zespół z Dzierżoniowa do rywalizacji z KSZO przystąpił niemal z marszu, podejmując nasz zespół już tydzień po zakończeniu sezonu zasadniczego w 1. grupie II ligi. Rytm meczowy nie był jednak w ostatnią sobotę atutem gospodarzy. Ostrowczanie zaskoczyli w Dzierżoniowie miejscowych agresywną obroną, skutecznym kontratakiem oraz zróżnicowanym tempem rozgrywania akcji. Żagiew utrzymywała kontakt bramkowy tylko do stanu 4:5. Później dystans dzielący oba zespoły szybko rósł i już do przerwy wynosił 11 bramek. Po zmianie stron ostrowczanie kontynuowali dobrą grę, nie pozwalając odbudować się gospodarzom. Utrzymana koncentracja do ostatniej minuty pozwoliła podopiecznym trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego jeszcze powiększyć przewagę, która ostatecznie wyniosła 16 goli.
Krótka przerwa na odpoczynek oraz fakt, że tym razem to rywale będą musieli pokonać ponad 400-kilometrową drogę, powinny dodatkowo przemawiać na korzyść ostrowieckiego zespołu. Szczypiorniści KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. liczą, że kibice również dołożą cegiełkę do końcowego sukcesu, będąc w środę ósmym zawodnikiem zespołu.

Nagrody w konkursach wygrali:

Konkurs ze strony www.KSZO.info (podwójne bilety):
Adrian Chablaszek – Ostrowiec Św.
Agnieszka Miechowicz – Ostrowiec Św.
Sebastian Pawlik – Ostrowiec Św.

Konkurs na facebooku (pojedyncze bilety):
Krzysztof Kasprowicz – Ostrowiec Św.
Agnieszka Kamil Menduccy – Ostrowiec Św.
Ola Gruszka – Ostrowiec Św.

Bilety będą do odbioru w kasie klubu już godzinę przed meczem.

Komentarze

Related Articles