KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Srebro ostrowieckiego boksu!

Srebro ostrowieckiego boksu!
maj 04
14:41 2014

W Grudziądzu odbyły się XIII Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorek w Boksie. Wystartowały 83 zawodniczki z 47 klubów. Klub Sportowy KSZO reprezentowała Dominika Kołton w kategorii 75 kg.

– Dominika Kołton do Grudziądza pojechała w dobrej dyspozycji startowej. W ostatnim okresie nasza zawodniczka sparowała z chłopcami z naszego klubu i właśnie te trudne walki przełożyły się bezpośrednio na dobry wynik i pewność siebie zawodniczki – mówi wiceprezes ds. boksu KS KSZO Łukasz Dybiec.

Dominika swoją  ćwierćfinałową walkę wygrała błyskawicznie pokonując Julie Turłaj z BKS Orkan Gorzów Wielkopolski. Pojedynek półfinałowy Dominika zwyciężyła na skutek walkowera od Kariny Kamińskiej z Bukowiny Wałcz. W Finale zawodniczkę KSZO czekała arcytrudna przeprawa, ponieważ jej przeciwniczką była obecna mistrzyni świata Elżbieta Wójcik z Róży Karlino.

– Rywalka obecnie prezentuje wyśmienitą formę i jest najlepsza na świecie, więc mieliśmy wiele obaw. Dominika dzięki swojej świetnej obronie walczyła dzielnie przez 4 rundy. Nasza zawodniczka zaprezentowała się bardzo dobrze, podjęła ciężkie wyzwanie i nie oddała walkowera, choć wiedziała z kim walczy. Pokazała charakter i odwagę – ocenia postawę ostrowczanki Łukasz Dybiec. – Srebrny medal Mistrzostw Polski to przede wszystkim ogromny sukces zawodniczki, która ma na koncie już 2 brązowe krążki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i dzięki systematycznej pracy cały czas podnosi poziom. Dominika na co dzień uczy się w Technikum Ekonomicznym w klasie technik żywienia, gdzie również osiąga dobre wyniki w nauce. Jest przykładem dla młodych zawodników, że można wyczynowo uprawiać sport oraz osiągać dobre wyniki w szkole – chwali zawodniczkę wiceprezes KSZO.

Należy dodać, że w Grudziądzu delegatem technicznym była ostrowiecka sędzina Maria Bartkowiak.

Za dwa tygodnie w Nowej Dębie odbędą się Mistrzostwa w Polski juniorów. Już dziś wiemy, że reprezentant Polski z Ostrowca Św. Sebatian Gierada nie wystąpi w tych zawodach ponieważ w ostatnim czasie przeszedł operację usunięcia wyrostka robaczkowego.

– Sebastian był świetnie przygotowany i miał ogromne szanse na złoto. W rozmowie z naszym zawodnikiem dotyczącej zaistniałej sytuacji dało się wyczuć sportową złość, ale Sebastian to silny psychicznie zawodnik i pogodził się szybko ze zrządzeniem losu – mówi Łukasz Dybiec. – Podczas rozmów z naszymi zawodnikami zwracamy uwagę na tego typu sytuacje, na które nie mamy wpływu. Sport właśnie taki jest, uczy pokory, ale również hartuje. Silny zawodnik powinien wyciągać właściwe wnioski z takich lekcji – dodaje wiceprezes KSZO.

W Nowej Dębie ostrowiecki klub będzie reprezentował w kategorii 75 kg Karol Tracz. Ostrowieccy szkoleniowcy wiążą z jego startem duże nadzieje. Wysokie wyniki na arenie ogólnopolskiej pięściarze KSZO mogą osiągać dzięki wsparciu Gminy Ostrowiec Św.

 

Komentarze

Related Articles