KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

KSZO wygrywa 2. rundę Dużej Ligi Pływackiej

KSZO wygrywa 2. rundę Dużej Ligi Pływackiej
Kwiecień 26
15:32 2014

Na Pływalni Rawszczyzna odbyły się zawody 2. rundy Świętokrzyskiej Dużej Ligi Pływackiej. W Ostrowcu Św. do rywalizacji stanęło 175 zawodników i zawodniczek z 18 klubów – 9 z województwa świętokrzyskiego oraz 9 z okręgów Łódzkiego, Lubelskiego i Wielkopolskiego. Wyniki goszczących w zawodach pływaków spoza okręgu Świętokrzyskiego nie były jednak brane do klasyfikacji zawodów. Zawody zakończyły się zdecydowaną wygraną gospodarzy. Zespół KSZO do klasyfikacji klubowej Dużej Ligi dołożył 387 punktów – o 223 więcej od drugiej Barakudy Starachowice. Ostrowczanie zgarnęli również nagrody dla najlepszych zawodników imprezy. Otrzymali je Sonia Wołoszyn i Sebastian Książek.

Wyniki pływaków KSZO:

15 lat i starsi

200m zmienny kobiet
2. Wołoszyn Sonia 2:27.94
4. Jarocha Wiktoria 2:34.03
7. Kowal Paulina 2:41.56
8. Łosak Wiktoria 2:46.13
9. Pilińska Adrianna 2:59.42
10. Reczko Emilia 3:09.76

200m zmienny mężczyzn
1. Książek Sebastian 2:10.92
4. Dytkowski Jan 2:15.15
9. Krycia Mateusz 2:18.01
15. Adamik Filip 2:37.60
16. Żurawski Bartłomiej 2:41.06

200m dowolny kobiet
1. Wołoszyn Sonia 2:08.81
2. Jarocha Wiktoria 2:12.41
8. Kowal Paulina 2:22.94
10. Łosak Wiktoria 2:24.94
11. Pilińska Adrianna 2:36.81

200m dowolny mężczyzn
1. Książek Sebastian 1:52.51
3. Dytkowski Jan 1:59.84
7. Rogoziński Mateusz 2:01.63
8. Krycia Mateusz 2:02.17
16. Żurawski Bartłomiej 2:25.79

100m grzbietowy kobiet
3. Jarocha Wiktoria 1:12.10
5. Kowal Paulina 1:15.43
8. Reczko Emilia 1:26.10

100m grzbietowy mężczyzn
7. Krycia Mateusz 1:05.41
9. Rogoziński Mateusz 1:07.57
13. Adamik Filip 1:11.71

50m motylkowy kobiet
1. Wołoszyn Sonia 30.06
7. Łosak Wiktoria 34.96
9. Pilińska Adrianna 38.81
10. Reczko Emilia 40.43

50m motylkowy mężczyzn
1. Książek Sebastian 25.88
4. Dytkowski Jan 27.47
10. Rogoziński Mateusz 29.75
18. Adamik Filip 32.91
19. Żurawski Bartłomiej 34.31

4 x 50m dowolny kobiet
2. KSZO 1 (Jarocha Wiktoria, Kowal Paulina, Szafrańska Julia, Wołoszyn Sonia) 1:59.52
4. KSZO 2 (Pilińska Adrianna, Kroczek Iga, Reczko Emilia, Łosak Wiktoria) 2:16.09

4 x 50m dowolny mężczyzn
2. KSZO 1 (Dytkowski Jan, Rogoziński Mateusz, Krycia Mateusz, Książek Sebastian) 1:40.97
4. KSZO 2 (Szeląg Mikołaj, Adamik Filip, Pietrzyk Cezary, Żurawski Bartłomiej) 1:55.59

14 lat

200m zmienny kobiet
1. Szafrańska Julia 2:36.82

200m zmienny mężczyzn
1. Orłowski Kamil 2:22.57
2. Jarocha Oskar 2:24.70
5. Pietrzyk Cezary 2:29.00
6. Bartkowski Jakub 2:29.30
7. Szeląg Mikołaj 2:30.53
10. Dzik Marek 2:44.03

200m dowolny kobiet
1. Szafrańska Julia 2:15.31
4. Kroczek Iga 2:34.88

200m dowolny mężczyzn
1. Michta Kacper 1:59.49
2. Jarocha Oskar 2:03.84
3. Orłowski Kamil 2:06.83
5. Bartkowski Jakub 2:11.00
6. Szeląg Mikołaj 2:13.01
8. Pietrzyk Cezary 2:15.75
10. Dzik Marek 2:26.71

100m grzbietowy kobiet
3. Szafrańska Julia 1:13.02
4. Kroczek Iga 1:24.74

100m grzbietowy mężczyzn
1. Jarocha Oskar 1:05.06
3. Michta Kacper 1:06.40

50m motylkowy kobiet
3. Kroczek Iga 39.90

50m motylkowy mężczyzn
1. Michta Kacper 29.41
3. Orłowski Kamil 30.24
4. Bartkowski Jakub 30.52
6. Pietrzyk Cezary 30.97
7. Dzik Marek 32.03
7. Szeląg Mikołaj 32.03

4 x 50m dowolny mężczyzn
1. KSZO 3 (Michta Kacper, Bartkowski Jakub, Jarocha Oskar, Orłowski Kamil ) 1:49.40 – Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Juniorów 14-lat
2. KSZO 5 (Dzik Marek, Rogoziński Krzysztof, Kępiński Paweł, Sasak Andrzej) 2:02.36

13 lat

200m zmienny kobiet
1. Wołek Oliwia 2:38.33
2. Wicha Karolina 2:49.26
3. Ozdoba Oliwia 2:51.10

200m zmienny mężczyzn
2. Haba Jakub 2:42.92
3. Rogoziński Krzysztof 2:44.46
5. Sasak Andrzej 2:45.70
6. Wosiek Dawid 2:46.24
9. Pater Norbert 2:50.03

100m grzbietowy mężczyzn
4. Haba Jakub 1:16.23
5. Malicki Hubert 1:17.48
7. Wosiek Dawid 1:19.77

50m motylkowy kobiet
1. Wołek Oliwia 32.65
2. Wicha Karolina 35.70
3. Ozdoba Oliwia 37.53

50m motylkowy mężczyzn
4. Rogoziński Krzysztof 33.28
5. Sasak Andrzej 33.50
8. Pater Norbert 35.12
9. Malicki Hubert 35.13

4 x 50m dowolny kobiet
1. KSZO 3 (Ozdoba Oliwia, Wicha Karolina, Przygoda Natalia, Wołek Oliwia) 2:09.14

4 x 50m dowolny mężczyzn
2. KSZO 4 (Malicki Hubert, Haba Jakub, Pater Norbert, Wosiek Dawid) 2:03.47

12 lat i młodsi

200m zmienny kobiet
2. Banaczkowska Aleksandra 2:48.98
3. Matracka Anastazja 2:49.83
4. Błaszkiewicz Wiktoria 2:56.57
6. Boroń Paulina 3:02.83
7. Nowak Adrianna 3:05.99
8. Kurasińska Oliwia 3:08.81
9. Kowalska Karolina 3:18.30
11. Sady Julia 3:21.34
DYSKW. Przygoda Natalia 3:07.34

200m zmienny mężczyzn
1. Wilk Jakub 2:40.01
5. Klimas Michał 2:51.32
6. Wykierski Jakub 2:56.90
8. Kesler Marcin 2:59.33
9. Kępiński Paweł 3:01.90
10. Świątek Bartosz 3:02.27
11. Auguścik Daniel 3:08.64
12. Barański Bartosz 3:22.70

100m grzbietowy kobiet
2. Błaszkiewicz Wiktoria 1:20.98
5. Boroń Paulina 1:23.51
8. Nowak Adrianna 1:26.41
10. Kurasińska Oliwia 1:30.15
14. Sady Julia 1:34.09

100m grzbietowy mężczyzn
1. Wilk Jakub 1:15.09
6. Kesler Marcin 1:23.35
7. Borowski Kacper 1:29.00
8. Świątek Bartosz 1:32.87

50m motylkowy kobiet
1. Matracka Anastazja 35.06
2. Banaczkowska Aleksandra 35.87
9. Przygoda Natalia 40.82
12. Kowalska Karolina 44.83

50m motylkowy mężczyzn
4. Wykierski Jakub 36.10
5. Kępiński Paweł 36.44
7. Klimas Michał 37.74
8. Borowski Kacper 39.07
9. Auguścik Daniel 39.35
10. Barański Bartosz 42.43

4 x 50m dowolny kobiet
1. KSZO 4 (Boroń Paulina, Matracka Anastazja, Błaszkiewicz Wiktoria, Banaczkowska Aleksandra) 2:07.71 – Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Młodzików 13-lat, Młodz. 12-lat
3. KSZO 5 (Kurasińska Oliwia, Sady Julia, Kowalska Karolina, Nowak Adrianna) 2:31.01

4 x 50m dowolny mężczyzn
1. KSZO 6 (Wykierski Jakub, Klimas Michał, Kesler Marcin, Wilk Jakub) 2:04.89
2. KSZO 7 (Auguścik Daniel, Borowski Kacper, Barański Bartosz, Świątek Bartosz) 2:19.15

Punktacja klubowa:
1. KSZO Ostrowiec Św. 387
2. Barakuda Starachowice 164
3. Korona-Swim Kielce 106
4. Salos Cortile Kielce 73
5. UNIA Busko Zdrój 44
6. WODNIK Końskie 33
7. Orka MOSiR Kielce 28
8. FOKA Sandomierz 27
9. Delfin Połaniec 10

Najlepsze wyniki wg punktów

Mężczyzn
1. Książek Sebastian – 200m dowolny – 688
4. Michta Kacper – 200m dowolny – 575
5. Dytkowski Jan – 200m dowolny – 570
10. Rogoziński Mateusz – 200m dowolny – 545

Kobiet
1. Wołoszyn Sonia – 200m dowolny – 642
3. Jarocha Wiktoria – 200m dowolny – 591
6. Szafrańska Julia – 200m dowolny – 554

 

 

 

Komentarze

Related Articles