AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. w Orlen Lidze!!!

kwiecień 12
17:26 2014

Karpaty Krosno – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec 2:3 (18:25, 19:25, 25:20, 25:20, 9:15)
AZS KSZO: Brojek 23, Piekarczyk 3, Bawoł 14, Ślęzak 10, Kosiorowska 12, Ganszczyk 10, Ścibisz (libero) oraz Dydak 2, Soter 2, Tobiasz 1, Hatala.

Trzech spotkań finałowej fazy play off potrzebowały ostrowieckie siatkarki, by świętować awans do Orlen Ligi.

Spotkanie w Krośnie dostarczyło kibicom wielu emocji. Po wygranej w dwóch pierwszych setach, wydawało się, że przyjezdne pewnie zmierzają po wygraną w meczu, jak i całej rywalizacji o awans do Orlen Ligi. W kolejnych dwóch odsłonach dużo lepiej zagrały jednak gospodynie i doprowadziły do remisu 2:2 w setach. Tie-breaka lepiej rozpoczęły podopieczne trenera Dariusza Parkitnego, jednak rywalki zdołały doprowadzić do remisu. Od stanu po 9, punktowały jednak już tylko ostrowczanki i w efekcie wywalczyły awans do Orlen Ligi, odnosząc komplet 24 zwycięstw, wliczając w to zarówno spotkania ligowe, jak i te z fazy play off.