KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Bili się w Kielcach… o medale!

Bili się w Kielcach… o medale!
kwiecień 06
20:23 2014

W Kielcach odbyły się mistrzostwa okręgu świętokrzyskiego w boksie. Z bardzo dobrej strony, mimo okrojonego składu, który mógł tam reprezentować ostrowieckie pięściarstwo, bardzo dobry wynik osiągnęli reprezentanci KSZO.

Na  te zawody zabraliśmy tylko doświadczonych zawodników, ponieważ od 2014 roku w Ostrowcu Św. nie ma już możliwości przeprowadzenia badań z powodu braku przychodni sportowej – mówi wiceprezes ds. boksu KS KSZO, Łukasz Dybiec. – Specjalistyczne badania musimy przeprowadzać na własny koszt i gdyby nie dobra wola ostrowieckiego lekarza pana Jacka Burdy na mistrzostwa do Kielc pojechałoby tylko kilku pięściarzy, a tak zabraliśmy 12 osób. Wielu młodych pięściarzy z naszego klubu czeka w kolejce na przeprowadzenie badań w Starachowicach, a najbliższe terminy są dopiero w czerwcu. Jak w takim razie, my działacze sportowi, możemy spokojnie zająć się szkoleniem, skoro nie mamy specjalistycznej opieki zdrowotnej – pyta rozżalony Ł. Dybiec.

W Kielcach nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. KSZO zajął w klasyfikacji drużynowej drugie miejsce, za kieleckim Rushhem. Na najwyższym stopniu podium indywidualnie stawali seniorzy Andrzej Kołton (+91kg), Błażej Surowiec (81kg), Damian Falecki (69kg), juniorzy Karol Tracz (75kg), Sebastian Bednarski (56kg), juniorzy młodsi Patryk Hedhili (66kg), Konrad Gierada (46kg), Sandra Herba (66kg) oraz młodzik Albert Orzeł (52kg). Drugie miejsca zajęli senior Rudolf Pająk (64kg) i juniorka Dominika Kołton (70kg).

Po mistrzostwach okręgu jesteśmy zadowoleni z naszych podopiecznych – mówili zgodnie szkoleniowcy KSZO Eugeniusz Cioch i Wojciech Surowiec. – Nasi reprezentanci wiedzieli po co jadą do Kielc. Wygraliśmy praktycznie wszystkie walki. Zawodnicy KSZO obecnie są w końcowym stadium przygotowawczym do kluczowych zawodów w 2014 roku. Miejmy nadzieje, że proces przygotowawczy będzie przebiegał pomyślnie, jak do tej pory, a wtedy na pewno doczekamy się wysokich wyników sportowych.

Komentarze

Related Articles