KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Pierwsze finałowe starcie dla AZS KSZO!

Pierwsze finałowe starcie dla AZS KSZO!
kwiecień 05
17:51 2014

Od mocnego uderzenia rozpoczęły decydującą batalię o awans do Orlen Ligi siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. Podopieczne trenera Dariusza Parkitnego w meczu otwierającym finał play-off I ligi pokonały we własnej hali Karpaty Krosno w trzech szybkich setach. Jutro o godzinie 16 – również w Ostrowcu Św. – rozegrany zostanie mecz numer 2.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec – Karpaty Krosno 3:0 (25:16, 25:16, 25:15)

AZS KSZO: Brojek 20, Piekarczyk 3, Bawoł 10, Ślęzak 6, Kosiorowska 10, Ganszczyk 9, Ścibisz (libero) oraz Stefańska (l), Soter 1.
Karpaty: Grzegorczyk 7, Nadziałek 4, Słonecka 3, Mikołajewska 2, Duda 6, Wajda 2, Czekajska (libero) oraz Brylińska 3, Bałucka, Beda 1.

Wszystkie trzy sety rozegrane w sobotni wieczór miały podobny przebieg. Choć „Karpatki” mobilizowały się przez ostatni tydzień i w Ostrowcu zaprezentowały jeden ze swoich większych atutów ze spotkań półfinałowych przeciwko Developresowi Rzeszów, a więc ambitną obronę i podbijanie trudnych piłek, nie były w stanie zagrozić rozpędzonym ostrowczankom. Od stanu 9:8, przewaga gospodyń zaczęła rosnąć i set zakończył się przy dziewięciopunktowym prowadzeniu AZS WSBiP KSZO. Takim samym wynikiem zakończyła się partia numer dwa, choć tu przewaga podopiecznych trenera Dariusza Parkitnego nie podlegała żadnej dyskusji od początku partii. Trzecia partia okazała się być już tylko formalnością.

W niedzielę o godzinie 16 rozpocznie się drugie finałowe spotkanie, po którym rywalizacja przeniesie się do Krosna. Pozostaje życzyć naszym siatkarkom, by zachowały do końca koncentrację i do Krosna pojechały przy stanie 2:0.

Komentarze

Related Articles