KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Nakręcamy pomoc dla Daniela: mamy już pełny pojemnik nakrętek

marzec 19
09:21 2014

Trwa akcja zbierania plastikowych nakrętek w ramach akcji charytatywnej „Nakręcamy pomoc dla Daniela”. Pojemnik ustawiony w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO przez partnera akcji – sponsora II-ligowych piłkarzy ręcznych oraz I-ligowych siatkarek KSZO, firmę Elkom Trade – wypełnił się po brzegi. Nie oznacza to oczywiście, że akcja zbierania nakrętek dobiegła końca. Nadal nakręcamy pomoc dla Daniela. Przyjmiemy każdą ilość nakrętek! W ostatnich dniach sporą ich ilość dostarczyli nam Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Ostrowcu Św., Publiczne Przedszkole Nr 5 w Ostrowcu Św. oraz pan Ludwik Jabłoński. Serdecznie dziękujemy! Miłe słowa napłynęły do nas również od rodziny Daniela.

Bardzo chciałabym podziękować zarządowi i kibicom Klubu Sportowemu KSZO Ostrowiec Św., w imieniu całej mojej rodziny oraz w imieniu Daniela, za pomoc w zbieraniu środków na rehabilitację dla mojego brata. Daniel ma się z dnia na dzień coraz lepiej, także na szczęście widać rezultaty rehabilitacji. Załatwiliśmy mu wózek inwalidzki i już nie leży cały czas w łóżku. Zawsze to dla niego jakaś pozytywna odmianaMariola Kowal, siostra Daniela.

 

Przypomnijmy, że Daniel jest 19 letnim zawodnikiem piłki ręcznej. Grę zaczynał w Kusym Kraków. Z zespołem UKS Siódemka Chełmek wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów. Po zdaniu matury i rozpoczęciu studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach grał na zasadzie wypożyczenia w MTS-ie Chrzanów. Następnie przeniósł się do I-ligowego zespołu Zagłębia Sosnowiec.
Dobrze zapowiadającą się sportową karierę przerwał groźny wypadek, który przewrócił jego życie do góry nogami. 20 sierpnia 2013 roku lunatykując wypadł z drugiego piętra hotelu sportowego w Sosnowcu. Miał pękniętą podstawę czaszki, uszkodzone płuca oraz mocno stłuczoną głowę (duży obrzęk mózgu, krwiak w lewej półkuli). Choć lekarze nie dawali mu zbyt wiele nadziei, organizm młodego sportowca nie poddał się! Po niespełna trzech tygodniach śpiączki wybudził się, a obecnie przebywa w domu, gdzie poddawany jest rehabilitacji. Daniel nie potrafi siedzieć ani chodzić. Jest strasznie słaby, stracił bardzo dużo na wadze (z 84 kg na 49 kg). Odbudowa mięśni jest procesem niesamowicie długim, wymaga ciężkiej pracy i niestety sporych nakładów finansowych. Koszt prywatnej domowej rehabilitacji wynosi około 6 tyś. zł miesięcznie. Cena takiej rehabilitacji w prywatnych ośrodkach waha się w granicach 17-20 tyś. zł miesięcznie.

Dane Fundacji oraz subkonta Daniela:
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”
77-400 Złotów, Stawnica 33 A
nr: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
z dopiskiem: 516/K, Kowal Daniel- darowizna
Można również oddać 1% podatku:
KRS:0000186434, z dopiskiem  516/ K    Kowal Daniel

 

 

 

 

Komentarze

Related Articles