KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Damian Falecki brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie!

Damian Falecki brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie!
marzec 16
12:28 2014

W Kaliszu odbywały się 85 Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie. Szkoleniowy zabrali na te najważniejsze bokserskie zawody dwóch zawodników KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Damiana Faleckiego (kategoria wagowa 69 kg) oraz Błażeja Surowca (kategoria Wagowa 81 kg). W Kaliszu na wadzę prze zawodami stawiło się ponad 200 zawodników z kraju. Do mistrzostw dopuszczono 192 zawodników.

Pięściarze KS KSZO udanie rozpoczęli 85 Mistrzostwa Polski Seniorów w Kaliszu zwyciężając w swoich I walkach.
Damian Falecki (KSZO Ostrowiec Św.) vs Kamil Holka (BKS Orkan Gorzów Wlkp.) 3-0
Piotr Miakienko (Energetyka Lubin) Błażej Surowiec (KSZO Ostrowiec Św.) 0-3

Trzeciego dnia turnieju Błażej Surowiec i Damian Falecki zanotowali kolejne zwycięstwa na Mistrzostwach Polski Seniorów awansując do ćwierćfinałów
Adrian Dmitrzak (Sporty Walki Gostyń) vs Błażej Surowiec (KSZO Ostrowiec Święt.) 0-3
Damian Falecki (KSZO Ostrowiec Święt.) vs Mateusz Matuszewski (Niestowarzyszony) 3-0

Zawodnicy z Ostrowca Św. w walce o medale pokazali się z bardzo dobrej strony nasi reprezentanci wykazali się dużą motywacją i chęcią walki niestety Błażej Surowiec po dobrym pojedynku  uległ Jordanowi Kulińskiemu u ze Startu Włocławek. Damian Falecki zwyciężył swoją walkę ćwierćfinałową i tym samy zapewnił sobie przynajmniej brąz na mistrzostwach
Damian Falecki (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.) vs Aleksander Smołka (UKS Śląsk Ruda Śląska) 3-0

W piątkowym półfinale nasz zawodnik trafił na Ireneusza Zakrzewskiego z Jeleniej Góry – aktualnego mistrza kraju. Damian poszedł do walki bardzo skoncentrowany, ale naszym zdaniem walczył bardzo zachowawczo ze swoim utytułowanym przeciwnikiem. Druga i trzecia odsłona tego pojedynku mogła podobać się kibicom. Damian podkręcił tempo i widać było, że uwierzył w zwycięstwo, tym bardziej, że zawodnik z Jeleniej Góry z minuty na minutę słabł! Szansę na zwycięstwo ostatecznie pogrzebał sędzia ringowy Maciej Dziurgot z Rzeszowa, który ukarał naszego zawodnika dwoma ostrzeżeniami, podcinając tym samym skrzydła Damianowi. Naszym zdaniem arbiter z Rzeszowa bardzo surowo potraktował Faleckiego, pozbawiając go realnych szans na wygranie tej walki. Nie chcemy gdybać ani nie twierdzimy że zawodnik z Ostrowca Św. zwyciężyłby tą walkę, ale gdyby nie te ostrzeżenia zawodnik KSZO konsekwentnie realizowałby założenia taktyczne, a tak został zdeprymowany i praktycznie pozbawiony szans na rozstrzygnięcie tej walki na punkty. Oceniając te mistrzostwa chciałbym pogratulować zawodnikom i trenerom KSZO Eugeniuszowi Ciochowi i Wojciechowi Surowcowi za ciężką metodyczną pracę oraz konsekwencję w dążeniu do celu. Damian i Błażej pokazali się z doskonałej strony na ringu w Kaliszu. Obaj ulegli świetnym zawodnikom, którzy dotarli do finału . Nasi chłopcy to jeszcze bardzo młodzi zawodnicy, którzy na pewno nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa! Mistrzostwa Polski Seniorów nie były priorytetową i najważniejszą imprezą w 2014 roku!. Nasi Trenerzy te mistrzostwa potraktowali jako kolejny etap przygotowań przed jesiennymi Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski, do których konsekwentnie chcemy zakwalifikować większą liczbę naszych pięściarzy! Cieszymy się że nasza Gmina wspiera nas w naszych działaniach przez co możemy pokazywać naszych pięściarzy urodzonych i wychowanych w Ostrowcu Świętokrzyskim na ringach krajowych i zagranicznych – mówi wiceprezes ds. boksu KSZO, Łukasz Dybiec.

 

 

Komentarze

Related Articles