KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Nakręcamy pomoc dla Daniela

Nakręcamy pomoc dla Daniela
luty 22
22:02 2014

Sekcja piłki ręcznej KSZO Odlewnia Ostrowiec Św., wspólnie z nowym sponsorem drużyny firmą Elkom Trade organizuje akcję charytatywną dla Daniela Kowala – byłego szczypiornisty m.in. największego rywala ostrowieckiej drużyny w walce o I-ligowy awans – MTS Chrzanów. Daniel uległ poważnemu wypadkowi i wymaga drogiej rehabilitacji. Do akcji mogą przyłączyć się wszyscy, zbierając plastikowe nakrętki (z różnego rodzaju opakowań) i wrzucając do pojemników oznaczonych logiem Elkom Trade i KS KSZO ustawionych m.in. w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO w Ostrowcu Św.

Daniel jest 19 letnim zawodnikiem piłki ręcznej. Grę zaczynał w Kusym Kraków. Z zespołem UKS Siódemka Chełmek wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów. Po zdaniu matury i rozpoczęciu studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach grał na zasadzie wypożyczenia w MTS-ie Chrzanów. Następnie przeniósł się do I-ligowego zespołu Zagłębia Sosnowiec.
Dobrze zapowiadającą się sportową karierę przerwał groźny wypadek, który przewrócił jego życie do góry nogami. 20 sierpnia 2013 roku lunatykując wypadł z drugiego piętra hotelu sportowego w Sosnowcu. Miał pękniętą podstawę czaszki, uszkodzone płuca oraz mocno stłuczoną głowę (duży obrzęk mózgu, krwiak w lewej półkuli). Choć lekarze nie dawali mu zbyt wiele nadziei, organizm młodego sportowca nie poddał się! Po niespełna trzech tygodniach śpiączki wybudził się, a obecnie przebywa w domu, gdzie poddawany jest rehabilitacji. Daniel nie potrafi siedzieć ani chodzić. Jest strasznie słaby, stracił bardzo dużo na wadze (z 84 kg na 49 kg). Odbudowa mięśni jest procesem niesamowicie długim, wymaga ciężkiej pracy i niestety sporych nakładów finansowych. Koszt prywatnej domowej rehabilitacji wynosi około 6 tyś. zł miesięcznie. Cena takiej rehabilitacji w prywatnych ośrodkach waha się w granicach 17-20 tyś. zł miesięcznie.

Liczy się każdy grosz, dlatego akcje pomocy dla Daniela Kowala były i są organizowane w różnych

miejscach. W listopadzie ubiegłego roku jego były klub – MTS Chrzanów – przekazał część z wpływów za bilety ze spotkania z KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. Ostrowiecki klub postanowił przyłączyć się do pomocy dla młodego szczypiornisty. Cały dochód z biletów z meczu rewanżowego pomiędzy czołowymi drużynami II ligi KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. i MTS Chrzanów (1 marca, godz. 17) również zostanie przekazany na rehabilitację Daniela. Ponadto z inicjatywy i przy wymiernej pomocy firmy Elkom Trade w Ostrowcu Św. zapoczątkowywana zostanie akcja zbierania plastikowych nakrętek, która również – miejmy nadzieję – w sposób znaczący przyczyni się do skutecznej rehabilitacji Daniela. Specjalne pojemniki, do których należy wrzucać nakrętki, zostaną ustawione w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO oraz ostrowieckich szkołach ponadgimnazjalnych. Organizatorzy będą też namawiać inne kluby sportowe w całym kraju do przyłączenia się do akcji. Firma Elkom Trade wyposaży obiekty w pojemniki oraz zajmie się odbiorem nakrętek i finalizacją akcji.

Dane Fundacji oraz subkonta Daniela:
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”
77-400 Złotów, Stawnica 33 A
nr: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
z dopiskiem: 516/K, Kowal Daniel- darowizna
Można również oddać 1% podatku:
KRS:0000186434, z dopiskiem 516/ K Kowal Daniel

 

Nakrecamy_pomoc_dla_DANIELA_plakat

Komentarze

Related Articles