KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Damian Falecki w finale bokserskiego Grand Prix seniorów!

Damian Falecki w finale bokserskiego Grand Prix seniorów!
luty 16
12:51 2014

W Nowej Dębie rozegrany został pierwszy w 2014 roku turniej z cyklu Grand Prix Seniorów Polskiego Związku Bokserskiego na którym oczywiście nie zabrakło pięściarzy KSZO Ostrowiec Św.
Damian Falecki jako jedyny pięściarz KSZO dotarł do finału tej prestiżowej imprezy. Niestety zawodnik z Ostrowca Św. ostatecznie nie został dopuszczony przez lekarza zawodów do walki finałowej z powodu rozcięcia prawego łuku brwiowego, którego doznał w półfinale.
– Damian miał dużą szansę zwyciężyć z zawodnikiem z Krakowa, ponieważ w przeszłości toczył z nim wyrównane walki. Niestety kontuzja wyeliminowała Damiana z dalszej rywalizacji. Nie będziemy już więcej „gdybać”, co mogłoby być. Teraz zabieramy się za szlifowanie formy przed Mistrzostwami Polski Seniorów, które rozegrane zostaną za niecały miesiąc. Czeka nas ciężki okres przygotowawczy obfitujący w sparingi. Zawodnicy muszą być zdrowi i zmotywowani – mówi trener ostrowieckich pięściarzy Eugeniusz Cioch. – Mamy zdolnych zawodników, którzy są rozwojowi. Cała czwórka zaprezentowała się na tym etapie przygotowawczym dobrze. Jeżeli chłopcom wystarczy determinacji, to mogą namieszać w rywalizacji młodzieżowej w 2014 roku – dodaje Cioch.
Wyniki Grand Prix w Nowej Dębie:
Eliminacje
Kategoria +91kg: Łukasz Galiński (Zawisza Bydgoszcz) – Andrzej Kołton (KSZO) 0:3, Błażej Surowiec (KSZO) – Hubert Perz (Hetman Białystok) 2:1
Kategoria 69kg: Tobiasz Pawlikowski (Zagłębie Konin) – Damian Falecki (KSZO) 1:2
Kategoria 64kg: Tomasz Gryckiewicz (UKSW „PIRS” Powiatu Olsztyńskiego) – Rudolf Pająk (KSZO) 3:0
Ćwierćfinały
Łukasz Pis (Tiger Tarnów) – Damian Falecki (KSZO) 0:3
Łukasz Stanioch (Skorpion Szczecin) – Błażej Surowiec 2:1
Andrzej Kołton – Figiel Mateusz (Hetman Białystok) – dyskwalifikacja Kołtona w 2 rundzie
Półfinał
Cezary Abramczyk (Start Włocławek) – Damian Falecki (KSZO) 0:3
Finał
Mateusz Kostecki (WKS Desant Kraków) – Damian Falecki (KSZO) walkower z powodu kontuzji i  nie dopuszczenia przez lekarza zawodów Faleckiego

 

 

 

 

Komentarze

Related Articles