KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Tauron w rewanżu ponownie lepszy. Koniec pucharów dla AZS KSZO

Tauron w rewanżu ponownie lepszy. Koniec pucharów dla AZS KSZO
luty 15
21:08 2014

Podobnie jak w Ostrowcu, także w rewanżowym meczu 1/8 finału Pucharu Polski 3:0 wygrały zawodniczki występujące na co dzień w Orlen Lidze. Tym samym obrończynie tytułu zapewniły sobie awans do ćwierćfinałów rozgrywek, których finał w dniach 8-9 marca odbędą się w Ostrowcu.

 

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:13, 25:10, 25:19)

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Zaroślińska,

Kaczmar, Skowrońska, Sassa, Adams, Liniarska, Strasz (libero) oraz Staniucha-Szczurek, Urban.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec: Brojek 1, Piekarczyk, Ślęzak 6, Bawoł 7, Ganszczyk 3, Kosiorowska 8, Ścibisz (libero), Tobiasz 1, Dydak 2, Hatala 3, Soter 2, Stefańska (libero).
Konferencja prasowa (za mks.dabrowa.pl):

Iwona Kosiorowska (kapitan AZS-u WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski): Gratuluję zespołowi z Dąbrowy Górniczej. Nasza gra nie wyglądała efektownie. Jesteśmy na innym etapie przygotowań niż MKS, my już typowo trenujemy pod play-offy, jesteśmy po ciężkich treningach na siłowni. Znaczną trudność przysporzyły nam piłki. Niestety, tor lotu, odbicia jest całkiem inny w przypadku Moltenów i Mikas. Mimo tego, że miałyśmy okazję trenować z Mikasami, to ten mecz pokazał, że te różnice są naprawdę znaczące. Jedyna uwaga z mojej strony to, że jest taka sportowa złość, ponieważ widowisko wyglądało, jak wyglądało, tylko w trzecim secie grałyśmy „na styku” z rywalkami, że się tak wyrażę. Ale deklasacja była zdecydowana. Przykro to mówić, ale niestety, tak było.
Elżbieta Skowrońska (kapitan Tauronu Banimexu MKS Dąbrowa Górnicza): Cieszymy się ze zwycięstwa, był to dla nas ważny mecz. Teraz będziemy przygotowywać się na kolejne spotkania, już za kilka dni gramy z Impelem w ramach pierwszego spotkania w ćwierćfinale Pucharu Polski.
Dariusz Parkitny (trener AZS-u WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski): Jak najbardziej gratuluję MKS-owi wygranej. Był to dla nas trudny mecz, bardzo szybki i bardzo niewygodny. W każdym elemencie byliśmy naprawdę słabsi, ale nie ma się co dziwić, bo klasa rywala była naprawdę widoczna i nie udało nam się nawiązać walki praktycznie w żadnym z elementów. Tak jak powiedziała Iwona, jesteśmy na innym etapie przygotowań i na pewno trzeba wziąć to pod uwagę, ale ten mecz od samego początku ułożył się nie po naszej myśli.
Nicola Negro (trener Tauronu Banimexu MKS Dąbrowa Górnicza): Jestem bardzo zadowolony z wyniku i z postawy mojej drużyny od samego początku spotkania. Przystąpiliśmy do tego meczu mocno skoncentrowani. Ostatnie spotkania nie zawsze rozpoczynaliśmy dobrze, dzisiaj zaprezentowaliśmy się z dobrej strony od samego początku. Dla mnie jest to dobry znak, krok w przód. Oczywiście, przed spotkaniem, wiedzieliśmy, że obie drużyny dzieli różnica klas, ale powiedziałem moim podopiecznym, abyśmy skoncentrowali się i zagrali tak samo, jak podczas innych pojedynków. I właśnie tak było. Wraz ze środowym spotkaniem z Impelem w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski rozpoczyna się dla nas ważny okres. Mam nadzieję, że w środę hala będzie wypełniona po brzegi. Postaramy się zagrać najlepiej jak potrafimy, aby obronić trofeum Pucharu Polski.

 

Komentarze

Related Articles