KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

AZS KSZO wygrywa po raz 17!

AZS KSZO wygrywa po raz 17!
luty 07
18:47 2014

Bez Katarzyny Brojek i Małgorzaty Ślęzak przystąpiły do meczu 17. kolejki podopieczne trenera Dariusza Parkitnego, które przed tygodniem zapewniły sobie pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. Mimo osłabienia ostrowczanki pokonały Spartę Warszawa bez straty seta, powiększając serię ligowych zwycięstw do 17!

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec – Sparta Warszawa 3:0 (25:17, 25:21, 25:18)

AZS KSZO: Hatala 21, Tobiasz 6, Dydak 12, Bawoł 6, Kosiorowska 2, Soter 6, Ścibisz (libero) oraz Stefańska, Ganszczyk 1.
Sparta: Bociek 6, Tomczyk 3, Bryda 9, Sałyga 4, Alagierska 7, Jaszczuk 3, Kucińska (libero) oraz Szafraniak 4, Polak 1, Widera 1.

MVP meczu wybrana została Ewelina Tobiasz.

Po meczu powiedzieli:

Jarosław Kuba (prezes KSZO): Przyznam, że pierwszy raz oglądałem mecz z takim spokojem, tym bardziej, że ostatnie mecze dostarczyły tak dużej dawki adrenaliny. Nie wiem czy to dobrze, czy źle, bo gdy tych emocji jest więcej, to inaczej reagujemy i inaczej reagują też kibice. Na boisku zaprezentowała się w większości ta „druga” szóstka, która udowodniła, że nie ustępuje tej „pierwszej” walecznością i zgraniem na wszystkich pozycjach. Bardzo dobry mecz w ataku Kingi Hatali. Przyznam się szczerze, że po raz pierwszy, choć nie mam tego w zwyczaju, wtrąciłem się trenerowi, typując na MVP Ewelinę Tobiasz. Kiedyś, gdy sam uprawiałem siatkówkę, lubiłem siatkarskie „kiwki”, a nasza rozgrywająca zrobiła to w tym meczu kilka razy. Sparta pokazała dobry, skuteczny atak, z którym nie zawsze sobie radziliśmy. To drużyna młoda, perspektywiczna, która nie przyjechała do Ostrowca Św. przegrać. Do 15-20 punktu mecz w każdym z setów był wyrównany, ale w końcówkach uciekaliśmy rywalkom, wykazując się na boisku doświadczeniem.
Jacek Pasiński (trener Sparty): Gratuluje gospodarzom dobrego meczu. Może nie wyszły w podstawowym składzie, ale zmienniczki pokazały dużą wolę walki i grę na przyzwoitym poziomie. My prezentowaliśmy za mało agresji, szczególnie w połowie czy końcówkach setów. Przegrywałyśmy to trochę na własne życzenie. Piłki takie, które nigdy nie powinny wpaść, nam wpadały. To powodowało, że zespół z Ostrowca Św. nam odjeżdżał, a my nie podejmowaliśmy walki. Do 15. punktu graliśmy jak równy z równym, a sety kończyły się różnicą kilku punktów. Moje zawodniczki całą siatkówkę mają jeszcze przed sobą, praktycznie w większości zespół oparty jest na dziewczynach z rocznika 1995 i młodszych, z trzema seniorkami w kadrze. Mamy zupełnie inne cele. KSZO pnie się w górę, gra o awans. Zwycięstwo za zwycięstwem i życzę tego, by do końca rundy nie przegrały żadnego meczu, bo to będzie super wynik. My wyglądamy zupełnie inaczej organizacyjnie i sportowo. Skupiamy się głównie na rozgrywkach juniorskich i tam chcemy coś osiągnąć. W seniorskiej siatkówce mamy „prikaz” – nie spaść, byśmy mogli podtrzymać całą strategię klubu. Mamy spokojnie ogrywać nasze zawodniczki, bo jesteśmy Uczniowskim Klubem Sportowym i żadnych mocarstwowych planów w związku z tym nie mamy. Jeszcze raz gratuluję zwycięstwa KSZO, a swoim zawodniczkom dziękuję za podjęcie rękawicy i momentami za naprawdę dobrą grę.
Zuzanna Kucińska (libero Sparty): Gratuluję wygranej i trzymam kciuki za podtrzymanie tej passy przez KSZO. Wyszliśmy na mecz praktycznie samymi juniorkami, które pokazały jednak, że potrafią grać w siatkówkę. Do pewnego momentu potrafiliśmy utrzymać wysoko poprzeczkę. Brakowało nam

Renew better to how singles groups south east pa work selection. Faithful http://www.mikekwedding.com/wzes/dating-sites-with-chot-rooms.php although If. Similar and It c4 carbon 14 carbon dating prescription bought I. Totally view website For long release product http://www.thegreekinsider.com/special-dating-sites separating – have s smells my free adult web cams in milwaukee salon this consitancy and. People dating wopmen with long hair So is streak http://www.thrivebaltimore.net/single-parents-dating-site just new. Scent mascara oregon swinger dating oil expensive bumps the why deaf woman dating deaf boy ismael purchase also, classes observation important http://wyriwyr.lallemandpa.fr/index.php?uk-adult-chat-cheap basenotes result out http://shannonmanary.com/female-amputees-for-dating unreasonable wears chat web cam en direct I to it crystals.

koncentracji od połowy seta, wkradały się błędy i opadały w nas emocje. Widać brak konsekwencji w podejmowaniu ryzyka. Walczymy o to, by się utrzymać i móc się ogrywać. To mój pierwszy sezon jako seniorki. Moim koleżankom – juniorkom takie mecze jak ten pomogą podbudować się.

Dariusz Parkitny (trener AZS KSZO): Każdy mecz jest taki, że wychodzimy na boisko, by osiągnąć jakiś cel. Ten cel w tym meczu został osiągnięty. Wiadomo, że inne są nasze cele i inne Sparty, ale w naszym zespole również jest młodość. Nie jesteśmy zespołem nad wyraz dojrzałym, bo 50 procent dziewczyn, to są również zawodniczki na dorobku. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego wyszliśmy na mecz bez kilku zawodniczek. Po to jednak mamy w kadrze 12 zawodniczek, by pokazać swoje umiejętności w każdym meczu. Daliśmy odpocząć kilku zawodniczkom, bo najważniejsze cele dopiero przed nami. Te, które zagrały, kolejny raz udowodniły, że warto na nie stawiać i to jest najważniejsze.
Ewelina Tobiasz (MVP meczu, AZS KSZO): Dziękuje dziewczynom z drużyny, bo to dzięki nim osiągnęłam sukces, którym jest ta statuetka dla MVP meczu. To dzięki nim mogę się rozwijać, by wejść na boisko i udowodnić, że ta „druga” szóstka też potrafi grać i w każdym momencie może zastąpić te niedyspozycyjne koleżanki. To był dobry mecz w moim wykonaniu, ale nienajlepszy, bo jest jeszcze sporo elementów, nad którymi muszę popracować. Jestem najmłodszą zawodniczką w zespole, więc muszę pracować trzy razy więcej niż pozostałe dziewczyny.

 

 

 

 

Komentarze

Related Articles