KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Widok z trybun – Jest co świętować

Widok z trybun – Jest co świętować
grudzień 24
09:15 2013

W iście świątecznym nastroju znajdują się siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. Bynajmniej nie tylko za sprawą rozpoczynających się jutro świąt Bożego Narodzenia. Na drugi powód zapracowały same, swoją świetną grą w obecnych rozgrywkach. Jedenaście kolejnych zwycięstw w rozgrywkach ligowych musi robić i robi wrażenie. Jeżeli do tego dodać dwa triumfy w rozgrywkach Pucharu Polski, które dały podopiecznym trenera Dariusza Parkitnego awans do 1/8 finału, to liczba kolejnych zwycięstw wynosi 13. Nie jest to w żaden sposób pechowa trzynastka i wszyscy wierzymy, że w 2014 roku seria zwycięstw będzie kontynuowana. Powodów do świętowania jest więc w brud.

Ostatnie dwa mecze rozegrane w ostrowieckiej hali dały dowód na to, że zespół jest gotowy do walki o zwycięstwo w lidze. Co prawda rywale nie byli szczególnie wymagający, jednak widać było, że nawet mimo chwilowych kłopotów podopieczne trenera Parkitnego potrafią wyjść z opresji. Szkoleniowiec AZS KSZO dał, zwłaszcza w meczu przeciwko SMS Sosnowiec, pograć zawodniczkom, które nie zawsze mają okazję wystąpić w wyjściowym składzie. Niektóre z nich, jak np. Kinga Hatala wykorzystały szansę i udowodniły, że stanowią ważne ogniwo w drużynie. Mimo tego, iż w obu spotkaniach nasze siatkarki zgarnęły pełną pulę to jednak nie ustrzegły się błędów, co z pewnością jest materiałem do przemyśleń dla trenera. Zwłaszcza pierwszy set z SMS i drugi z Silesią nie wyglądały tak jak życzyliby sobie zarówno kibice, jak i sztab szkoleniowy. Z drugiej strony w obu przypadkach losy setów ważyły się do ostatniej chwili, a to wyzwala większe emocje, co widać było po reakcjach kibiców. Ci w ostatnim spotkaniu zostali wyposażeni w dodatkowy oręż w postaci „klaskaczy”, z którego skwapliwie korzystali. Myślę, że to dopiero początek prawdziwego kibicowania w hali przy Świętokrzyskiej. Coraz sprawniej działa Klub Kibica i należy się spodziewać, że z meczu na mecz będzie on coraz liczniejszy i bardziej rozśpiewany. Głośny doping będzie potrzebny, bo nasze zawodniczki w 2014 roku będą potrzebowały dużego wsparcia w walce o upragnione cele.

Ostrowieckie siatkarki w 100% wykonały plan założony na pierwszą część sezonu 2013/2014. Teraz udały się do domów na zasłużony odpoczynek. Humory przy świątecznych stołach będą bez wątpienia dopisywać. Z pewnością przy dzisiejszym wieczornym łamaniu się opłatkiem nie zabraknie życzeń sukcesów sportowych. Tego również życzymy naszym siatkarkom i my, z nadziejami i wiarą na ziszczenie marzeń o awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Komentarze

Related Articles