Multimedalistka Donata Kilijańska z kolejnym złotem Zimowych Mistrzostw Polski!

Grudzień 22
21:49 2013

Wspaniałym sukcesem zakończyła udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu reprezentantka KSZO Donata Kilijańska. W ostatnim dniu krajowego czempionatu w Ostrowcu Św. w świetnym stylu wywalczyła złoty medal w konkurencji 200 metrów stylem dowolnym. Cztery medale (trzy złote i jeden srebrny) dał jej znakomite trzecie miejsce w klasyfikacji multimedalistów mistrzostw, a ostrowieckiemu klubowi piąte miejsce w klasyfikacji medalowej.

Donata Kilijańska już w eliminacjach pokazała, że będzie walczyć o triumf na dystansie 200m kraulem. Wygrała je z czasem 2:01.43, nieznacznie lepszym od uzyskanych przez kolejne zawodniczki – Wiolettę Orczykowską (KS Limanowa-Swim – 2:01.80) i Monikę Czerniak (AZS UWM Olsztyn – 2:01.92). W finale musiała jednak odpierać ataki innych rywalek – Klaudii Naziębło (Juvenia Wrocław – 1:59.42) i Natalii Pawlaczek (AZS AGH Kraków – 2:00.18). Czas osiągnięty przez podopieczną Piotra Albińskiego – 1:58.81 – był jednak nieosiągalny dla innych zawodniczek. Tak dobrze nie pływała żadna Polka w ciągu ostatnich dwóch lat!

Donata Kilijańska, wspólnie z Sebastianem Książkiem (KSZO) odebrali specjalne nagrody, ufundowane dla najlepszych zawodników regionu świętokrzyskiego przez byłego olimpijczyka, posła Zbigniewa Pacelta. Nagrody dla najlepszych młodzieżowców przypadły w udziale Alicji Tchórz (Juvenia Wrocław) i Filipowi Zaborowskiemu (MKP Szczecin), a dla najlepszych seniorów Aleksandrze Urbańczyk (AZS UŁ PŁ Łódź) i ponownie Zaborowskiemu.

Klubową klasyfikację medalową ostrowieckich mistrzostw wygrała Juvenia Wrocław, której zawodnicy wywalczyli 16 medali – 11 złotych i 5 srebrnych. Kolejne miejsca zajęły AZS AWF Katowice, MKP Szczecin, AZS UŁ PŁ Łódź i KSZO Ostrowiec Św. Indywidualnie największy blask bił z podium od Michała Poprawy (AZS AWF Katowice), który zdobył w Ostrowcu Św. 5 złotych medali. Kolejne miejsca zajęli Klaudia Naziębło (3 złote i 3 srebrne), Donata Kilijańska i Alicja Tchórz (po 3 złote i 1 srebrny) oraz Aleksandra Urbańczyk (3 złote).

Wyniki 4. dnia mistrzostw pływaków (oraz wychowanków) KSZO:

50m motylkowy
18. Roger Kurant (Śląsk Wrocław) – 24.57

200m dowolny
1. Donata Kilijańska – 1:58.81 (finał), 1. Donata Kilijańska – 2:01.43 (eliminacje)