Awans w Pucharze Polski. Karpaty Krosno pokonane

grudzień 04
19:24 2013

Wygraną 3:0 zakończyły wyjazdowe spotkanie w ramach V rundy Pucharu Polski podopieczne trenera Dariusza Parkitnego. W kolejnej rundzie do gry wkraczają już zespoły Orlen Ligi.

Karpaty Krosno – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec 0:3 (21:25, 18:25, 20:25)

AZS KSZO: Brojek, Piekarczyk, Kosiorowska, Ganszczyk, Ślęzak, Bawoł, Ścibisz (libero) oraz Dydak, Tobiasz.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia gospodyń i dopiero przy stanie po 13 zanotowano pierwszy remis, a gdy po kolejnej akcji siatkarki AZS WSBiP KSZO wyszły na prowadzenie, Dominik Stanisławczyk – trener Karpat – poprosił o czas. Podopieczne trenera Dariusza Parkitnego podwyższyły na 18:16, jednak po chwili przegrywały 18:19 i tym razem to szkoleniowiec przyjezdnych poprosił o przerwę. Ta poskutkowała. Od stanu po 21, punktowały już tylko siatkarki z Ostrowca, wygrywając tę zaciętą partię.

W drugim secie szybko ze stanu po 4, ostrowczanki doprowadziły do prowadzenia 11:5. Przewaga, choć momentami malała została ostatecznie  zachowana i udokumentowana wygraniem drugiej partii do 19.

W trzecim secie początek należał do gospodyń, które wyszły na prowadzenie 11:6. Ostrowczanki dzielnie goniły wynik i doprowadziły do remisu po 14. Zacięty bój punkt za punkt trwał do stanu po 20, po czym pięć kolejnych oczek zdobyły przyjezdne, kończąc mecz wygraną w trzech setach.

Pary VI rundy Pucharu Polski stworzy 8 zespołów – dwaj zwycięzcy V rundy (AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. i Developres Rzeszów) oraz sześć drużyn, które ukończyły I rundę fazy zasadniczej Orlen Ligi na miejsca 5-10 (Beef Master Budowlani Łódź, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna, Siódemka SK bank Legionovia Legionowo, KS Pałac Bydgoszcz i PGNiG Nafta Piła). Drużyny rozegrają dwa mecze – 29 stycznia i 15 lutego. Gospodarzem pierwszych meczów będą drużyny niżej sklasyfikowane). Do ćwierćfinału Pucharu Polski awansują zwycięzcy dwumeczów. Tam czekać będą na nie cztery najlepsze drużyny Orlen Ligi po I rundzie obecnego sezonu – KPS Chemik Police, Atom Trefl Sopot, Impel Wrocław i BKS Aluprof Bielsko-Biała (dwumecz 19 i 23 lutego). Finał z udziałem czterech najlepszych zespołów rozegrany zostanie w dniach 8-9 marca.