Straciły seta w stolicy, ale wracają z trzema punktami

listopad 30
19:03 2013

Siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec w meczu ósmej kolejki wygrały ze Spartą Warszawa, nie uniknęły jednak straty seta. Warszawianki górą były w trzeciej odsłonie, która zakończyła się przy stanie 30:28.

Sparta Warszawa – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec 1:3 (19:25, 19:25, 30:28, 23:25)

KSZO: Piekarczyk, Soter, Hatala, Kosiorowska, Dydak, Bawoł, Stefańska (libero) oraz Brojek, Tobiasz, Ślęzak.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia AZS KSZO, bowiem chwilę po pierwszym gwizdku arbitra, na tablicy widniał już wynik 0:8. Podopieczne trenera Dariusza Parkitnego nie pobiły jednak rekordu z meczu z Developresem, podczas którego prowadziły już 10:0 i pozwoliły rywalkom wrócić do gry. Wciąż kontrolowały jednak przebieg gry i wygrały seta do 19. W drugiej partii podopieczne Dariusza Parkitnego budowały przewagę, by po chwili roztrwonić ją i pozwolić rywalkom złapać kontakt. Podobnie jak w pierwszej partii, także i w tej do 19 wygrały pomarańczowo-czarne. Początek trzeciego seta nie wskazywał, że w końcówce kibice przeżyją taką nerwówkę, a tym bardziej, że Sparta wykaże swoją wyższość. Akademiczki i prowadziły nawet 8:2, 18:12, im bliżej było końca seta i tym samym meczu, tym wynik bliższy był remisu. Więcej zimnej krwi w decydującej części seta zachowały gospodynie i mimo 28 punktów po stronie AZS, to one cieszyły się z wygranej partii. Gdy w czwartej odsłonie spartanki wciąż nawiązywały wyrównaną grę, trener Dariusz Parkitny sięgnął po Katarzynę Brojek i Małgorzatę Ślęzak. Doszła do tego skuteczna gra blokiem i ostrowczanki, choć przyciśnięte do muru, udanie zakończyły mecz po czterech partiach.