KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec zdeklasował Developres Rzeszów

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec zdeklasował Developres Rzeszów
listopad 23
09:17 2013

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec – Developres Rzeszów 3:0 (25:18, 25:8, 25:20)

 

AZS WSBiP KSZO: Brojek 16, Piekarczyk 1, Kosiorowska 12, Ganszczyk 8, Bawoł 8, Ślęzak 10, Ścibisz (libero) oraz Dydak.

I set: Brojek, Piekarczyk, Kosiorowska, Ganszczyk, Bawoł, Ślęzak, Ścibisz (libero).

II set: Brojek, Piekarczyk, Kosiorowska, Ganszczyk, Bawoł, Ślęzak, Ścibisz (libero).

III set: Brojek, Piekarczyk, Kosiorowska, Ganszczyk, Bawoł, Ślęzak, Ścibisz (libero) oraz Dydak.

MVP meczu: Iwona Kosiorowska.

Zwycięstwo podopiecznych trenera Dariusza Parkitnego w starciu na szczycie ligowej tabeli nie było zagrożone nawet przez chwilę.  Pomarańczowo – czarne zagrały wręcz koncertowo i dały srogą lekcję siatkówki dotychczasowemu liderowi. W pierwszym secie wyrównana walka trwała jedynie do stanu po 7, później górą były już gospodynie, które punkt po punkcie „odjeżdżały” rywalkom. W drugiej odsłonie zaczęło się od prowadzenia AZS WSBiP KSZO 10:0. W sumie w tej partii rywalki zdobyły zaledwie osiem punktów. Ciężko nazwać wyrównaną także trzecią odsłonę, w której prowadzenie pomarańczowo-czarnych rzadko topniało do trzech punktów. Pewna wygrana nad Developresem pozwoliła ostrowczankom powrócić na szczyt ligowej tabeli.

 

Po meczu powiedzieli:

Jarosław Kuba (prezes KSZO): Pozwolę sobie na odrobinę prywaty… Znam przyczyny tego sukcesu. Przed meczem poprosiłem naszą kapitan o prezent urodzinowy. Wręczając Iwonie nagrodę dla MVP spotkania, podziękowałem jej za ten prezent, bo lepszy trudno było sobie wymarzyć. Dziewczyny zagrały fenomenalnie, zwłaszcza w drugim secie. Blok zagrał na tak wysokim poziomie, że aż serce się radowało. Trudno wyróżnić po takim meczu kogokolwiek, bo wszystkie dziewczyny zagrały mecz sezonu. Mimo, że Developres jest beniaminkiem, to pokazuje cały czas wysoki poziom, dlatego przystąpiliśmy do tego meczu bardzo zmobilizowani. Cieszy, że padł kolejny rekord frekwencji.
Marcin Wojtowicz (trener Developresu): Gratuluje gospodyniom, bo zagrały naprawdę dobry mecz. My nie przeciwstawiliśmy się w tym spotkaniu w zasadzie w żadnym elemencie. O przyczynach tej porażki na razie wolałbym nie rozmawiać. Chciałbym najpierw przedyskutować to z dziewczynami. Rozpamiętywać tej porażki nie będzie czasu, bo za tydzień kolejny rywal i musimy się sprężyć na ten mecz. Na ligę składa się 18 meczy i dopiero wtedy można kogokolwiek oceniać.
Karolina Filipowicz (Developres): Dziewczyny z Ostrowca Św. zagrały bardzo dobry mecz, w każdym elemencie. My natomiast zagrałyśmy bardzo słabo. Od poniedziałku na pewno będziemy wszystko na spokojnie analizować.
Dariusz Parkitny (trener KSZO): Mecz zwycięski, bardzo dobry, pełen wrażeń z naszej strony. Wszystkie dziewczyny spełniły swoje zadania i to jest najważniejsze. Sezon jest długi, ten mecz oczywiście daje nam fotel lidera, ale cały czas rywale będą na nas naciskać. Jesteśmy oczywiście zadowoleni, ale ten mecz przechodzi już do historii i od poniedziałku skupiamy się na meczu w Warszawie.
Iwona Kosiorowska (KSZO, MVP meczu): Zagrałyśmy dobry mecz. Myślę, że do zwycięstwa przyczyniły się bardzo dobra gra zagrywką i blokiem. Cały zespół zagrał bardzo dobrze. Założenia przedmeczowe zrealizowałyśmy niemal w stu procentach. Wynik mówi sam za siebie.

 

Ostrowieckie siatkarki z powodzeniem uczestniczą w rozgrywkach I ligi. Udział w meczach możliwy jest między innymi dzięki współpracy z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski. Uzyskiwanie dobrych wyników z pewnością sprzyja doskonała baza sportowa, udostępniana przez gminę na potrzeby treningów i organizowanych meczów. Występy zawodniczek sekcji piłki siatkowej KSZO są doskonałą wizytówką Ostrowca Świętokrzyskiego jako miasta sportu i rekreacji.

 

 SOB_1056 SOB_1054SOB_1027  SOB_1043 SOB_1062SOB_1045SOB_1039 SOB_1035 SOB_1029  SOB_1026 SOB_1025 SOB_1023 SOB_1021 SOB_1019 SOB_1016 SOB_1012 SOB_1006 SOB_1002 SOB_1000 SOB_0997 SOB_0993 SOB_1106SOB_0989 SOB_0984

 

Komentarze

Related Articles