Zawisza Sulechów uległ w trzech setach

listopad 16
18:07 2013

W ramach szóstej kolejki I ligi siatkówki kobiet, podopieczne trenera Dariusza Parkitnego zmierzyły się w Sulechowie z tamtejszym Zawiszą. Mecz przebiegał pod dyktando przyjezdnych, które kontrolowały przebieg każdego z setów wygrywając kolejno do 19, 2o i 18.

Zawisza Sulechów – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec 0:3 (19:25, 20:25, 18:25)

AZS WSBiP KSZO: Brojek 20, Piekarczyk, Kosiorowska 9, Ganszczyk 13, Ślęzak 7, Bawoł 8, Ścibsz (libero) oraz Tobiasz, Soter 2, Hatala 3.

II set: Brojek, Piekarczyk, Kosiorowska, Ganszczyk, Ślęzak, Bawoł, Ścibsz (libero).

III set: Brojek, Piekarczyk, Kosiorowska, Ganszczyk, Ślęzak, Bawoł, Ścibsz (libero) oraz Tobiasz, Soter, Hatala.

Mecz został rozstrzygnięty w trzech setach, a każdy z nich od początku do końca był kontrolowany przez podopieczne trenera Dariusza Parkitnego. W pierwszej partii gospodynie na chwilę tylko przejęły inicjatywę, gdy zdobyły dwa punkty pod rząd i z remisu po 7, wyszły na prowadzenie. Odpowiedź pomarańczowo-czarnych była jednak natychmiastowa, a jej efekt to wygrana do 19.

Jeszcze lepiej rozpoczął się dla ostrowczanek set numer dwa. Trener Zawiszy przy stanie 5:7 i 5:9 wziął czas, jednak nie był w stanie wpłynąć na poprawę gry swoich podopiecznych. Rozpędzone przyjezdne nie dały szans rywalkom i po dobrej grze blokiem w końcówce tej odsłony, wygrały do 20.

Trzeci secie był wyrównany tylko do stanu po 15. W AZS WSBiP KSZO na parkiecie pojawiły się pierwsze zmienniczki: na rozegraniu Ewelina Tobiasz a także Kinga Hatala i Magdalena Soter, a ostrowczanki wygrały go do 18.