KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

W Chrzanowie ktoś straci pierwsze punkty… Będzie się działo!

W Chrzanowie ktoś straci pierwsze punkty… Będzie się działo!
listopad 14
19:29 2013

Po pięciu rozegranych kolejkach w IV grupie II ligi piłkarzy ręcznych trzy zespoły prowadzą w tabeli z kompletem punktów. W sobotni wieczór ten stan rzeczy na pewno się zmieni, bo w Chrzanowie dojdzie do meczu na szczycie, w którym miejscowy MTS sprawdzi na co stać w tym sezonie gruntownie przemeblowany skład KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. Osiem dni później podopiecznych trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego czeka kolejny ważny „egzamin”, bo 24 listopada do Ostrowca Św. przyjedzie aktualny wicelider – MOSiR Bochnia. Kibice, których z meczu na mecz przy Świętokrzyskiej przybywa, z pewnością liczą na to, że ostrowczanie potwierdzą w tych dwóch spotkaniach, że nie bez powodu są wymieniani jako główny pretendent do pierwszoligowego awansu!

Aktualnie trzeci w tabeli MTS Chrzanów, tak jak KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. (lider) i MOSiR Bochnia (wicelider), w dotychczasowych meczach o drugoligowe punkty odniósł komplet zwycięstw. Cabanie zanotowali w tych spotkaniach następujące wyniki:
Wisła Sandomierz – MTS Chrzanów 25:26 (13:14)
MTS Chrzanów – Grunwald Ruda Śląska 37:29 (18:14)
Vive II Kielce – MTS Chrzanów 31:45 (14:23)
MTS Chrzanów – Politechnika Świętokrzyska Kielce 34:22 (17:12)
Wanda Kraków – MTS Chrzanów 22:27 (13:16)

Przerwę w rozgrywkach MTS Chrzanów, podobnie jak ostrowczanie, wykorzystali na rozegranie sparingu z mocnym rywalem. W poniedziałek (5 listopada) zmierzyli się w Krakowie z MOSiRem Bochnia. W starciu dwóch czołowych II-ligowców padł remis 36:36, ale trzeba dodać, że w obu zespołach zabrakło tego dnia wielu kluczowych zawodników.

Z pewnością w Chrzanowie trzeba będzie uważać na Marcina Skoczylasa. Rozgrywający MTS z 40 bramkami na koncie przewodzi rankingowi najlepszych snajperów IV grupy II ligi. Większość szczypiornistów KSZO zna go zresztą bardzo dobrze, a z pewnością doskonale zapisał się w pamięci obu naszym bramkarzom, bo w ubiegłym sezonie w wygranym przez gospodarzy meczu w Chrzanowie (37:30) rzucił KSZO aż… 17 bramek! Wydaje się więc, że sposób na zatrzymanie supersnajpera MTS może okazać się też receptą na wywiezienie kompletu punktów z gorącego terenu. A, że rywal jest do pokonania, zespół KSZO pokazał już w grudniu ubiegłego roku, pokonując chrzanowian we własnej hali różnicą 8 goli (35:27).

Komentarze

Related Articles