KSZO Odlewnia Ostrowiec – Grunwald Ruda Śląska 37:31

Listopad 10
16:33 2013

W rozegranym awansem meczu 9. kolejki IV grupy II ligi KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. pokonał Grunwald Ruda Śląska 37:31. Dzięki wygranej podopieczni trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego zostali samodzielnym liderem tabeli, której przewodzą z kompletem sześciu wygranych spotkań.

KSZO Odlewnia Ostrowiec – Grunwald Ruda Śląska 37:31 (19:15)
KSZO: Drabik, Szewczyk – Mroczek 5, Zdziech 2, Dziura 2, Cukierski 1, Kieloch 1, Jeżyna 4, Kubisztal 5, Sitkowski, Biskup 2, Świeca 6, Pomiankiewicz 3, Fugiel 6, Radowiecki, Bożek
Przebieg meczuI połowa: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 6:0, 6:1, 7:1, 8:1, 8:2, 9:2, 10:2, 10:3, 10:4, 11:4, 11:5, 12:5, 12:6, 12:7, 13:7, 13:8, 13:9, 13:10, 13:11, 13:12, 14:12, 14:13, 15:13, 16:13, 16:14, 17:14, 18:14, 19:14, 19:15. II połowa: 20:15, 21:15, 21:16, 22:16, 22:17, 23:17, 23:18, 24:18, 25:18, 25:19, 25:20, 25:21, 25:22, 25:23, 26:23, 27:23, 27:24, 28:24, 29:24, 30:24, 31:24, 31:25, 32:25, 33:25, 33:26, 34:26, 34:27, 34:28, 34:29, 35:29, 35:30, 36:30, 36:31, 37:31.
Rzuty karne: KSZO 4/3, Grunwald 1/1
Kary: KSZO 6, Grunwald 2

Od początku spotkania zarysowała się przewaga KSZO. Gospodarze prowadzili m.in 8:1, 11:5, 13:7 by na przerwę schodzić przy stanie 19:15. W 40 minucie meczu ostrowczanie prowadzili 25:19. W bramce gości z powodu kontuzji podstawowego bramkarza broni zawodnik z pola, Dawid Piekarczyk. Na 10 minut przed zakończeniem meczu, KSZO prowadził 30:24.

Po meczu powiedzieli:

Marcin Księżyk (trener Grunwaldu): Co prawda mecz został przeniesiony na naszą prośbę, ale przyjechaliśmy tu bez 2-3 zawodników. W dodatku przyjechaliśmy tylko z jednym bramkarzem i akurat trafiła się kontuzja. Jest to ważny punkt drużyny, choć zawodnik, który stanął w bramce kilka piłek obronił. No może bardziej został „ustrzelony”, niż obronił. Należy mu jednak to zapisać na jego korzyść. Przyjechaliśmy w okrojonym składzie i brak sił trochę był widoczny. Mocno we znaki dała nam się również podróż. KSZO odskoczył nam na początku na 8 czy 9 bramek i później musieliśmy gonić. Nieźle nam to wychodziło, bo doszliśmy na 2 bramki. Kosztowało nas to jednak sporo sił i pewnie zawodnicy się nie przyznają, ale trochę nam tego „tlenu” zabrakło i pierwsza połowa skończyła się 4 golami. Drugą połowę znów zaczęliśmy od strat, zamiast dorzucić. Mecz mógł się podobać, choć sądziłem, że trochę tu powalczymy. Rywal okazał się mocniejszy, dlatego pozostaje mi pogratulować zwycięstwa.
Maciej Zarzycki (Grunwald): Jak widać, KSZO Ostrowiec Św. to będzie pretendent do awansu. Przepiękny obiekt, bardzo fajna drużyna, na każdej pozycji dobrzy zmiennicy, młodzi zawodnicy. Aż miło było wyjść tu na boisko i powalczyć przy tak licznej publiczności, co nie zdarza się w tej lidze. Należy życzyć tylko powodzenia i dążenia do realizacji celu, jakim zapewne jest awans. Będziemy was obserwować i trzymać kciuki. Czekamy na was u siebie, gdzie będziemy chcieli powalczyć o sprawienie niespodzianki.
Zbigniew Tłuczyński (trener KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.): Dziękuję za gratulację. Fajnie, że mamy tę możliwość grania w tak pięknym obiekcie, przy tak fajnej publiczności, która znowu nam pomogła, dopingując przez całe 60 minut. Ten mecz miał wiele faz. Raz lepiej graliśmy my, raz oni i tak na przemian. Jak dostaliśmy wiatr w plecy, to za chwilę schodziło z nas powietrze. Gdy z boiska zszedł bramkarz rywali, to był chyba taki sygnał dla naszych zawodników, by nie patrzeć w kierunku bramki, tylko rzucać. To nie on łapał piłki, tylko my go obijaliśmy. Kolejne zwycięstwo cieszy, choć z niektórymi zawodnikami trzeba będzie zamienić ze 2-3 zdania. Po wygraniu sparingu w Tarnowie mieliśmy taką chwilę, że już myśleliśmy, że jesteśmy mistrzami świata, ale dobrze, że Grunwald trochę sprowadził nas na ziemię. Dziś podobnie jak w Tarnowie na rozegraniu stawiałem na Pawła Święcę i myślę, że jest to ciekawa alternatywa dla naszych nominalnych rozgrywających. Mamy tydzień czasu, żeby wyeliminować pewne błędy. W Chrzanowie chłopcy muszą pokazać na boisku tę swoją złość i charakter. Jeśli dołożymy do tego koncentrację przez pełne 60 minut, to myślę, że jesteśmy w stanie wygrać na wyjeździe. Liczę na solidną walkę na boisku.
Paweł Świeca (KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.): Graliśmy dziś trochę takimi falami. Pierwszy kwadrans zagraliśmy bardzo dobrze, zarówno w obronie, jak i w kontrataku. Później, nie wiedzieć dlaczego, stanęliśmy. Zespół Grunwaldu złapał wiatr w żagle i gonił nas. W drugiej połowie mieliśmy powtórkę. Znów po dobrym początku, rywal trochę nas doszedł. Fajnie, że mecz zakończył się pozytywnym wynikiem. Zespół pokazał charakter, bo potrafił się wydźwignąć z ciężkich momentów. Miejmy nadzieję, że następne mecze nie będą obfitować w takie emocje, chociaż dzięki temu kibice mieli więcej frajdy.

Ostrowieccy piłkarze ręczni z powodzeniem uczestniczą w rozgrywkach II ligi. Udział w meczach możliwy jest między innymi dzięki współpracy z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski. Uzyskiwanie dobrych wyników z pewnością sprzyja doskonała baza sportowa, udostępniana przez gminę na potrzeby treningów i organizowanych meczów. Występy zawodników sekcji piłki ręcznej KSZO są doskonałą wizytówką Ostrowca Świętokrzyskiego jako miasta sportu i rekreacji.

SOB_0465 SOB_0461 SOB_0459 SOB_0455 SOB_0447 SOB_0446 SOB_0441 SOB_0437 SOB_0434 SOB_0433 SOB_0431 SOB_0426 SOB_0422 SOB_0418 SOB_0417 SOB_0415 SOB_0414 SOB_0411 SOB_0410 SOB_0406 SOB_0403 SOB_0402 SOB_0396 SOB_0395