Udany rewanż KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. na SPR Tarnów

Listopad 05
20:24 2013

Piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. rozegrali dziś, w ramach przygotowań do niedzielnego meczu z Grunwaldem Ruda Śląska, spotkanie sparingowe z pierwszoligowym SPR Tarnów. Podopieczni trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego pokazali się z bardzo dobrej strony wygrywając na parkiecie rywala 42:40 (24:19). Najskuteczniejszym zawodnikiem w pomarańczowo – czarnych barwach był Radosław Pomiankiewicz, który jedenastokrotnie  znalazł drogę do bramki rywali. Ostrowczanie prowadzili od początku do końca spotkania. Najwyższe prowadzenie osiągnęli w 36 minucie, gdy na tablicy wyników pojawił się rezultat 30:22. Warto odnotować fakt, że nasza drużyna wystąpiła w Tarnowie bez obu środkowych rozgrywających – Grzegorza Mroczka i Dawida Biskupa, dlatego trener zmuszony był zestawić skład w trochę eksperymentalnym ustawieniu. W pierwszej połowie na tej newralgicznej pozycji zagrał Paweł Świeca, zaś po przerwie Tomasz Bożek. Do Tarnowa z różnych względów nie pojechali również Karol Szewczyk i Mariusz Dziura. Liczymy na to, iż w niedzielnym pojedynku z Grunwaldem Ruda Śląska (początek o godz. 17.00) nasi zawodnicy wykażą się równie znakomitą skutecznością w ataku.

SPR Tarnów – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 40:42 (19:24)

KSZO: Drabik, Piątkowski – Bożek 1, Zdziech 3, Cukierski 1, Kieloch 3, Jeżyna 2, Kubisztal 2, Sitkowski 2, Fugiel 9, Świeca 7, Pomiankiewicz 11, Radowiecki 1, Sułecki.

W okresie przygotowawczym do bieżącego sezonu w rozegranym w Ostrowcu Św. meczu górą byli tarnowianie – 28:33 (12:17).