KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Duża Flota KSZO też wygrywa

Październik 27
09:46 2013

Pływacy KSZO zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej 4. rundy Świętokrzyskiej Dużej Ligi Pływackiej, która w sobotę rozegrana została na Pływalni Rawszczyzna. Ostrowczanie zapewnili sobie tym samym przywilej zorganizowania finałowej rundy, kończącej tegoroczne zmagania w ramach wojewódzkiej ligi.

W Ostrowcu Św. o punkty rywalizowało 135 zawodniczek i zawodników z 9 świętokrzyskich klubów. Tradycyjnie najliczniejszą (39 osób) ekipę wystawili pływacy KSZO. Tradycyjnie też ilość szła w parze z jakością, bo ostrowczanie zdecydowanie wygrali klasyfikację punktową (466), pozostawiając w pokonanym polu Barakudę Starachowice (284) i Koronę Swim Kielce (262). Po rozegraniu 4 rund pływacy KSZO zdecydowanie prowadzą zarówno w klasyfikacjach dziewcząt (551), chłopców (860), jak i generalnej (1411). Do rozegrania została jeszcze jedna – finałowa runda. Zgodnie z regulaminem ligi jej gospodarzem będzie lider ligi, dlatego decydujący bój o tegoroczny triumf w Dużej Lidze Pływackiej odbędzie się na Pływalni Rawszczyzna (23 listopada). Tydzień wcześniej w finałowej rundzie (również w Ostrowcu Św.) rywalizować będą młodsi pływacy (Świętokrzyska Mała Liga Pływacka).

Medalowe miejsca pływaków KSZO 4. rundy Dużej Ligi:

400m dowolny
13 lat: 2. Julia Szafrańska 5:01.07, 1. Kamil Orłowski 4:34.92, 2. Oskar Jarocha 4:42.99
11-12 lat: 1. Oliwia Wołek 5:08.34

800m dowolny
15 lat i starsi: 1. Sebastian Książek 8:13.56, 2. Jan Dytkowski 8:38.41
14 lat: 3. Mateusz Rogoziński 9:23.88

50m grzbietowy
15 lat i starsi: 3. Wiktoria Jarocha 32.88, 1. Sebastian Książek 27.97, 2. Mateusz Krycia 28.80
13 lat: 2. Julia Szafrańska 36.21, 1. Kacper Michta 31.21 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Młodzików 13-lat), 2. Oskar Jarocha 32.23
11-12 lat: 3. Paweł Darocha 36.24

200m klasyczny
15 lat i starsi: 1. Patrycja Loranty 2:57.99; 14 lat: 3. Paulina Kowal 3:17.96
13 lat: 1. Mikołaj Szeląg 2:51.02, 3. Marek Dzik 3:02.08
11-12 lat: 2. Oliwia Ozdoba 3:08.88

200m zmienny
15 lat i starsi: 2. Sonia Wołoszyn 2:28.34, 3. Wiktoria Jarocha 2:30.47, 1. Jan Dytkowski 2:18.15, 2. Mateusz Krycia 2:18.94
13 lat: 2. Iga Kroczek 3:03.91, 1. Kamil Orłowski 2:28.35, 2. Kacper Michta 2:30.51
11-12 lat: 1. Oliwia Wołek 2:44.62, 2. Hubert Malicki 2:49.54

4x200m dowolny
15 lat i starsi: 1. KSZO 1 (Wiktoria Jarocha, Julia Szafrańska, Patrycja Loranty, Sonia Wołoszyn) 9:06.09, 1. KSZO 1 (Mateusz Krycia, Mateusz Rogoziński, Jan Dytkowski, Sebastian Książek) 8:08.11
14 lat: 2. KSZO 2 (Paulina Kowal, Adrianna Pilińska, Emilia Reczko, Iga Kroczek) 10:34.80, 3. KSZO 3 (Bartłomiej Żurawski, Jakub Bartkowski, Marek Dzik, Filip Adamik) 9:33.58
13 lat: 1.KSZO 2 (Kacper Michta, Cezary Pietrzyk, Oskar Jarocha, Kamil Orłowski) 8:50.90 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Juniorów 14-lat, Młodz.13-lat)
11-12 lat: 2. KSZO 3 (Klaudia Brodawka, Oliwia Ozdoba, Julia Pająk, Karolina Wicha) 11:34.20, 1.KSZO 4 (Hubert Malicki, Norbert Pater, Krzysztof Rogoziński, Dawid Wosiek) 10:12.29, 2. KSZO 6 (Daniel Bal, Paweł Darocha, Jakub Haba, Andrzej Sasak) 10:46.82

Komentarze

Related Articles