Budowlani Toruń – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec 2:3

październik 26
20:39 2013

Budowlani Toruń – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec 2:3 (17:25, 25:23, 25:23, 14:25, 13:15)

AZS KSZO: Brojek, Piekarczyk, Ganszczyk, Kosiorowska, Hatala, Bawoł, Ścibisz (libero) oraz Tobiasz, Ślęzak, Dydak.

II set: Brojek, Piekarczyk, Ganszczyk, Kosiorowska, Hatala, Bawoł, Ścibisz (libero) oraz Tobiasz, Ślęzak.

III set: Brojek, Piekarczyk, Ganszczyk, Kosiorowska, Hatala, Bawoł, Ścibisz (libero).

IV set: Brojek, Piekarczyk, Ganszczyk, Kosiorowska, Hatala, Bawoł, Ścibisz (libero).

V set: Brojek, Piekarczyk, Ganszczyk, Kosiorowska, Hatala, Bawoł, Ścibisz (libero) oraz Dydak.

Pięciosetowy, zacięty bój stoczyły w sobotni wieczór w Toruniu podopieczne trenera Dariusza Parkitnego. Pierwszy set co prawda zakończył się ośmiopunktową przewagą przyjezdnych, jeśli ktoś jednak liczył, na łatwe zwycięstwo, srogo się przeliczył. Drugą partię dużo lepiej rozpoczęły gospodynie, choć nasze siatkarki próbowały odrobić straty zbliżając się na jeden punkt przy stanie 9:10, 11:12 oraz w decydującym momencie partii, gdy torunianki zakończyły partię przy dopiero czwartej piłce setowej. Jeszcze bardziej zacięty przebieg miał trzeci set, w którym przez cały czas wynik oscylował wokół remisu, jednak przy remisie po 23 dwie kolejne piłki padły łupem Budowlanych. Podopieczne trenera Dariusza Parkitnego zdemolowały gospodynie w kolejnej odsłonie wygrywając do 14 i o wyniku meczu musiał decydować tie-break. Ten lepiej zaczęły torunianki, prowadząc różnicą dwóch punktów (6:4, 8:6), po czym nastąpił okres wyrównanej gry od remisu po 8 do stanu po 13. Decydujący cios zadały przyjezdne i tym samym dwa punkty powędrowały na konto AZS WSBiP KSZO Ostrowiec.

Mieliśmy naprawdę trudną przeprawę w Toruniu, bo gospodynie zawiesiły nam wysoko poprzeczkę. Mecz mógł się podobać, bo obfitował w wiele długich akcji. Momentami był to taki trochę „męski” pojedynek na ciosy – mówi trener AZS WSBiP KSZO Dariusz Parkitny. – Bardzo dobrze w przyjęciu zagrała Basia Bawoł. Sporo piłek w obronie podbiła Gosia Ścibisz. Na swoim wysokim poziomie w ataku zagrała Kasia Brojek. Swoje zrobiła w końcówce Dorota Dydatk, która przy stanie 13:13 w tie-breaku zagrała trudną zagrywkę. Dodać należy bardzo dobrą grę naszego bloku, dzięki któremu zdobyliśmy w meczu 19 punktów – ocenia trener ostrowieckiego zespołu.

W niedzielę o godzinie 12 zespół AZS WSBiP KSZO Ostrowiec zmierzy się w pucharowym meczu z Orłem Elbląg.