KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Pięściarze KSZO na gościnnych występach

październik 15
14:52 2013

W minioną sobotę zawodnicy sekcji bokserskiej KSZO Ostrowiec Świętokrzyski walczyli na ringach w całej Polsce. W Tarnowie w meczu pomiędzy Małopolską, a reprezentacją Francji  drużynę gospodarzy zasilił Sebastian Gierada  wygrywając na punkty  w kategorii 54 kg z Adyem Mediye  z Francji.

– Sebastian stoczył ciężki bój z Francuzem tym bardziej, że zdecydowaliśmy się wystawić go w wyższej wadze – mówi Łukasz Dybiec, wiceprezes KSZO ds. boksu. – Wiemy że Sebastian musi mieć dużo startów aby się rozwijał. Na lokalnym „podwórku”  nie ma przeciwników z którymi toczyłby równe walki,  więc czekamy na propozycje takie jak ta  z Małopolski zwłaszcza, że niedługo czekają go Mistrzostwa Europy i każda walka jest na wagę złota.

Po naszych pięściarzy sięgnął również Star Starachowice. Po 2 punkty na rzecz starachowickiej drużyny dopisali Karol Tracz i Andrzej Kołton. Pierwszy z nich zwyciężył Patryka Banacha. Zawodnik z Radomia nie miał najmniejszych szans na zwycięstwo w pojedynku z zawodnikiem KSZO. Nasz pięściarz  kontrolował całą walkę i był bliski zwycięstwa przed czasem. Andrzej Kołton natomiast boksował bardzo rozważnie i również zwyciężył  wysoko na punkty swojego przeciwnika, którym był Krzysztof Ogłaza. Andrzej boksował w tej walce ofensywnie dużo kontrował, wyprzedzał i odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo.

Ostatnim  pięściarzem z Ostrowca boksującym w ubiegły weekend był Patryk Hedhili , który reprezentując Broń Radom niestety przegrał z Marcinem Rakiem ze Staru Starachowice stosunkiem 2:1. Nasz zawodnik  popełniał drobne błędy, podszedł do tej walki bardzo spięty, co przełożyło się na końcowy wynik.

– Patryk był dobrze przygotowany fizycznie, ale taktycznie źle rozwiązał ten pojedynek – mówi Łukasz Dybiec. –  Ostrowiecki  pięściarz mało używał prawej ręki, a to skuteczny lek na mańkuta jakim jest Rak. Należy jednak podkreślić, że jest on bardzo niewygodnym przeciwnikiem, walczącym w niekonwencjonalny sposób. Patryk jako młodszy i mniej doświadczony zawodnik nie powinien mieć do siebie pretensji. Rozwija się dobrze, trenuje systematycznie, chce się uczyć i to wszystko na pewno zaowocuje w przyszłości.

11_10_boks_26Bardzo się cieszymy, że nasi zawodnicy zyskują uznanie w oczach innych klubów bokserskich naszego kraju. Dzięki Gminie Ostrowiec Świętokrzyski mają okazję prezentować swoje umiejętności sportowe na ringach polskich i zagranicznych.

Komentarze

Related Articles