KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Wanda przyjeżdża do Ostrowca Św.

październik 12
12:28 2013

Już dziś w meczu 3. kolejki II-ligowych rozgrywek ostrowieccy kibice piłki ręcznej kolejny raz zobaczą w akcji swój zespół. Pierwotnie w tym terminie podopieczni trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego mieli mierzyć się z Wandą w Krakowie. Na prośbę rywala pojedynek obędzie się jednak w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO. Początek spotkania o godzinie 17.
Wanda Kraków ubiegły sezon ukończyła na 10. miejscu. W 22. poprzedniego sezonu meczach krakowianie wywalczyli 18 punktów, głównie w rundzie rewanżowej, w której krakowianie byli groźni nawet dla najlepszych. Przekonali się o tym również ostrowczanie, którzy mimo, że pod Wawelem do przerwy prowadzili 15:12 z Krakowa wyjechali bez punktów, przegrywając 26:29. Zdecydowanie lepiej było na inaugurację sezonu. W 1. kolejce rozgrywek 2012/2013 ostrowczanie pokonali we własnej hali Wandę 33:24. Jak będzie tym razem?

Krakowianie w ostatniej próbie przed sezonem wzięli udział w towarzyskim turnieju w Chrzanowie, gdzie pokonali mocny zespół MOSiR Bochnia (36:28) i nieznacznie ulegli gospodarzom (28:30). Pierwszego meczu o punkty podopieczni trenera Jerzego Garpiela nie będę jednak wspominać zbyt dobrze. Na starcie rozgrywek okazali się znacznie słabsi od Politechniki Świętokrzyskiej, ulegając w Kielcach 15:21. Kielczanie, którzy przed tygodniem „zostawili” punkty w Ostrowcu Św., znani są z dobrej gry w defensywie, ale zaledwie 15 rzuconych bramek chluby snajperom Wandy nie przynosi. W 2. kolejce było już zdecydowanie lepiej, a krakowianie „odkuli” się w Przeworsku, ogrywając zdecydowanie miejscowego Orła 36:24.Wysoka wygrana pozwoliła krakowianom wywindować się w ligowej tabeli na 4. pozycję.

Komentarze
Tags
Share

Related Articles