AZS WSBiP KSZO triumfuje w Mysłowicach i jest liderem I ligi!

październik 12
20:37 2013

Znakomity początek sezonu mają na swoim koncie siatkarki I-ligowego AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. Podopieczne trenera Dariusza Parkitnego do inauguracyjnego zwycięstwa w Sosnowcu dołożyły triumf – bez straty seta – nad Silesią Volley i to na terenie rywalek. Po dwóch rozegranych kolejkach ostrowczanki zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Silesia Volley Mysłowice – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. 0:3 (20:25, 22:25, 17:25)

AZS WSBiP KSZO: Brojek, Piekarczyk, Kosiorowska, Ganszczyk, Bawoł, Ślęzak, Ścibisz (L) oraz Stefańska, Hatala

Zdecydowanie najtrudniejszy był ten pierwszy set, bo przez jego większą cześć zmuszeni byliśmy gonić wynik. To rywalki lepiej weszły w mecz i prowadziły różnicą kilku punktów. Nasza cierpliwość została jednak w końcu nagrodzona. Wyrównaliśmy przy stanie 18:18, a później postawiliśmy przysłowiową kropkę nad i. Po dwóch wygranych setach ten trzeci zwykle jest bardzo trudny, ale dziewczyny podeszły do niego bardzo skoncentrowane, co dało nam nadspodziewanie dobry efekt. Kluczem do wygranej w Mysłowicach była dobra, mocna zagrywka. Dobrze funkcjonował również nasz blok i gra na kontrach. Bardzo dobrze, niemal bezbłędnie, wyglądało nasze przyjęcie. Prym wiodła tu Gosia Ślęzak, której za ten mecz należy się tytuł MVP. Słowa pochwały naturalnie należą się całemu zespołowi, bo każda dziewczyna dołożyła cegiełkę do końcowego sukcesu. Za nami dwa spotkania wyjazdowe i wykonany plan maksimum, czyli komplet punktów. Teraz czas na mecz we własnej hali. Liczymy na naszych kibiców i ich wsparcie, które dodaje nam skrzydeł. Mamy nadzieję, że poprowadzą nas do kolejnej wygranej – mówił po meczu wyraźnie zadowolony z postawy swoich zawodniczek trener Dariusz Parkitny.