KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Dziewczyny wiedzą o co grają, wiedzą za co grają i wiedzą dla kogo grają!

Dziewczyny wiedzą o co grają, wiedzą za co grają i wiedzą dla kogo grają!
październik 05
13:04 2013

Iwona Kosiorowska (kapitan AZS WSBiP KSZO): Nigdy nie patrzyłam na nasz zespół przez pryzmat faworyta. Nie możemy w ogóle tak myśleć, ponieważ nasze podejście musi wyglądać tak, jakby każdy mecz był dla nas najważniejszy i musimy w niego wkładać 100 procent serca i umiejętności. Jeśli tak będziemy podchodzić do swoich obowiązków, to wyniki same przyjdą. Mamy bardzo fajny zespół. Dobraliśmy się też charakterami, bo dogadujemy się idealnie. Ideałów nie ma i zawsze znajdą się chwile kryzysu, ale są bardzo pięknie zażegnywane i dogadujemy się naprawdę ekstra. Atmosfera jest podstawą dobrego wyniku. Chcemy pokazać dobrą siatkówkę.

 

Jarosław Kuba (prezes KSZO): Dzień przed inauguracją sezonu zaprezentowaliśmy w pełnej krasie całą drużynę wraz ze sztabem szkoleniowym i zarządem klubu. Udało nam się to zrobić przy mocnym udziale Klubu Kibica, któremu pragnę za to serdecznie podziękować. Staramy się, by nasza sprawność organizacyjna była na coraz lepszym poziomie, stąd wiele zmian w sztabie szkoleniowym, które poczyniliśmy.

Towarzyskie turnieje, w których graliśmy w okresie przygotowawczym, kończyły się dla nas bardzo dobrze. Na parkiecie widać było „chemię”. Widać rywalizację, ale taką zdrową. Nowe zawodniczki wprowadziły się do zespołu świetnie. Cel na nowy sezon mamy dość ambitny, bo chcemy być w czołówce I ligi i być może pokusić się o coś więcej. Wyniki w meczach sparingowych, w których z reguły traciliśmy co najwyżej po jednym secie, pokazują mobilizację i dobre przygotowanie drużyny. W Sosnowcu będzie pierwszy dzień prawdy. Mam nadzieję na dobre otwarcie, za trzy punkty. Później jedziemy do Mysłowic i 19 października rozegramy pierwszy mecz u siebie. Mamy nadzieję, że trybuny będą wypełnione kibicami, żywo reagującymi na boiskowe wydarzenia. Liczymy na ich doping, bo gramy przecież przede wszystkim dla kibiców. Na starcie nowego sezonu jesteśmy zwarci i gotowi, również organizacyjnie, bo na tym polu też doszło do zmian. Na meczach KSZO, zarówno siatkówki jak i piłki ręcznej, obecne będą nowe gadżety dla kibiców. Damy kibicom argumenty, by chcieli przychodzić na nasze mecze. Niebawem zaprezentujemy również nową stronę internetową klubu – jedną stronę, jedno KSZO, pięć dyscyplin sportowych. Dzięki temu w jednym miejscu kibice będą mogli uzyskać wszelkie informacje. To co będzie nowego na tej stronie, to przede wszystkim dział KSZO.TV z materiałami filmowymi z życia klubu.

Mariusz Rokita (wiceprezes KSZO ds. piłki siatkowej): Bardzo spodobała mi się wypowiedź trenera Budowlanych Toruń Mariusza Soji dla Strefy Siatkówki, który twierdzi, że Ostrowiec Św. nie jest faworytem, bo zawsze trudniej jest grać w roli faworyta. Trener Budowlanych też ma bardzo mocny zespół. O wysokie cele będzie też pewnie grał zespół z Sulechowa. Nie można zapominać również o Rzeszowie i Murowanej Goślinie. Naprawdę będzie 5-6 zespołów wyrównanych i wcale ten sezon nie musi być łatwiejszy od poprzedniego, kiedy Chemik miał dominować, a też okazało się, że przegrał kilka meczy. To samo można było powiedzieć o Jedynce. Obu drużyn już w I lidze nie ma. Do rozgrywek nie zgłosił się również Białystok. Praca organizacyjna, walka o zdobywanie środków finansowych, jest naprawdę tytaniczną. Na razie mówmy głośno o czołowej czwórce, a jak przyjdą miesiące wiosenne, to będziemy się zastanawiali co dalej.

Dariusz Parkitny (trener AZS WSBiP KSZO): Niełatwo jest pozyskać dziewczyny, które chcą razem współpracować. Już ubiegły sezon pokazał, że nasz zespół był cały za sobą, cały był za klubem. Na razie mamy do czynienia z podobną sytuacją. Dziewczyny wiedzą o co grają, wiedzą za co grają i wiedzą dla kogo grają. To jest bardzo istotne i mam nadzieję, że tak będziemy kończyć sezon, a wtedy założone cele same przyjdą. Wykonują swoją pracę dobrze. Nie powiem, że bardzo dobrze, bo wtedy stanęlibyśmy w miejscu, a my wszyscy chcemy iść do przodu. Starajmy się wszyscy wykonywać swoją pracę jak najlepiej, a wtedy wyniki same przyjdą. Najłatwiej jest powiedzieć, że ktoś jest faworytem, dla tych, którzy są wokoło. Liga wszystko zweryfikuje. My jako zespół mamy swój cel i musimy do niego dążyć. Najważniejsze, żebyśmy wygrywali i cieszyli się tymi zwycięstwami.

Fot. LukaszDziekan.com

Komentarze

Related Articles