Robert Serwin ponownie w bramce reprezentacji Polski!

Wrzesień 30
21:23 2013

Reprezentacja polskich piłkarzy wodnych w ramach przygotowań do kolejnego turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy wzięła udział w towarzyskim turnieju na Słowacji. W bramce polskiej drużyny, po kilkunastu latach przerwy, stanął długoletni kapitan biało-czerwonych sprzed lat… Robert Serwin.

Robert Serwin trenował piłkę wodną przez 20 lat. Długoletnia kariera była bogata zarówno w sukcesy na krajowych jak i międzynarodowych pływalniach. Na jego koncie jest wiele medali zdobytych z zespołem KSZO i srebrny medal Mistrzostw Europy. Barwy reprezentacji Polski bronił przez 15 lat, a przez 10 lat był jej kapitanem. Karierę zawodniczą zakończył w 2001 roku. Ostatnim jej akcentem był tytuł mistrza Polski wywalczony na starym basenie „Rawszczyzna”. Później zagrał jeszcze tylko w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Europy. Od czerwca 2010r. jest asystentem Edwarda Kujawy – trenera kadry narodowej seniorów. W pierwszej połowie września Polacy przebywali w słowackiej miejscowości Piescany, gdzie wzięli udział w międzynarodowym turnieju towarzyskim. Nieoczekiwanie w czwartej kwarcie ostatniego meczu w bramce Polaków pojawił się właśnie Robert Serwin.

– Cała sytuacja wynikła trochę z żartu. W swojej długiej reprezentacyjnej karierze grałem przeciwko różnym, bardzo egzotycznym nieraz krajom. Nigdy jednak z Singapurem. Gdy o tym powiedziałem, trener polecił mi rozebrać się i wskakiwać do wody. I tak oto znów po latach zagrałem w reprezentacji Polski. Wypadłem chyba nienajgorzej. Nie przegraliśmy, a mnie nawet udało się obronić rzut karny – dzieli się wrażeniami związanymi z ponownym występem w reprezentacji, Robert Serwin. – To był oczywiście jednorazowy epizod i był możliwy dzięki towarzyskiemu charakterowi meczu. Mam już swoje lata i do wody już mnie nie ciągnie – dodał na co dzień szkoleniowiec drużyny młodzików KSZO.

Wyniki Balnea Cup:
Polska – Pirana SC Topolcany 14:10 (3:3, 2:3, 3:1, 6:3)
Polska – KVP Kupele Piescany 13:9 (3:3, 4:2, 3:2, 3:2)
Polska – Singapur 15:13 (1:2, 2:5, 4:3, 8:3)

W dniach 7-10 listopada reprezentacja Polski seniorów weźmie udział w 3. turnieju w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy. W Montpellier rywalami Polaków będą Czesi, Duńczycy, Ukraińcy oraz gospodarze – Francuzi. Etatowymi reprezentantami kraju są wychowankowie KSZO – bracia Michał i Marcin Bar. Coraz śmielej do kadry seniorów „puka” również ich młodszy kolega Maciej Iwoła, który również pierwsze kroki w karierze sportowej stawiał na Pływalni Rawszczyzna – najpierw w sekcji pływania, a później piłki wodnej.