Doskonała inauguracja szczypiornistów KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.

Wrzesień 28
22:16 2013

Wspaniale rozpoczęli piąty sezon w II-ligowych rozgrywkach piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. Podopieczni trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego w meczu 1. kolejki sezonu 2013/2014 wysoko pokonali w Kielcach rezerwy Vive Targi. Najskuteczniejszym szczypiornistą ostrowieckiego zespołu na starcie ligi okazał się Szymon Fugiel, który pokonał kieleckiego bramkarza ośmiokrotnie.

Ostrowczanie rozpoczęli w Kielcach od mocnego uderzenia, tak jakby już w pierwszym kwadransie spotkania chcieli rozstrzygnąć losy meczu. Efekt – prowadzenie 10:2 w 12 minucie! Przed zejściem do szatni na przerwę do przewagi dorzucili jeszcze 4 bramki i w zasadzie stało się jasne, że na inaugurację ligowych zmagań odniosą zwycięstwo – historyczne, bo pierwsze w Kielcach. Po zmianie stron co prawda pozwolili rywalom złapać oddech i około 12-bramkowa różnica utrzymywała się do 50 minuty, ale w końcowych fragmentach spotkania jeszcze raz podkręcili tempo i ostatecznie odprawili gospodarzy z szesnastoma golami na minusie.

Vive Targi II Kielce – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 24:40 (8:20)

Vive II: W. Świąder – Wołowiec 2, Fąfara 1, Kusal 6, Seweryn 2, B. Świąder 2, Jamioł 5, Bernacki, M. Nowak, Janus 1, Piechnik 1, Budziosz 3, S. Nowak 1, Duda

KSZO: Szewczyk, Drabik, Piątkowski – Bożek, Mroczek 2, Zdziech 2, Dziura 2, Cukierski 5, Kieloch 5, Jeżyna 3, Kubisztal 2, Sitkowski 2, Biskup 1, Fugiel 8, Świeca 6, Pomiankiewicz 2

Przebieg meczu I połowa: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5, 2:6, 2:7, 2:8, 2:9, 2:10, 2:11, 3:11, 3:12, 4:12, 4:13, 5:13, 5:14, 5:15, 6:15, 7:15, 7:16, 7:17, 7:18, 7:19, 8:19, 8:20. II połowa: 8:21, 9:21, 9:22, 10:22, 10:23, 11:23, 11:24, 11:25, 12:25, 13:25, 14:25, 14:26, 15:26, 15:27, 15:28, 16:28, 16:29, 17:29, 18:29, 18:30, 19:30, 19:31, 19:32, 20:32, 21:32, 21:33, 21:34, 21:35, 21:36, 21:37, 21:38, 22:38, 22:39, 22:40, 23:30, 24:40.

Rzuty karne: Vive II – 2 (0 bramek), KSZO – 2 (1 bramka).

Kary: Vive II – 2 minuty, KSZO – 0.

Trenerski dwugłos:

Zbigniew Tłuczyński (trener KSZO): Rozegraliśmy bardzo dobre zawody i w obronie, i w ataku. Bardzo dobrze funkcjonowało to, co nas bolało w ubiegłym sezonie, czyli skuteczność. Stąd taki, a nie inny wynik. Wykazywaliśmy też chęć biegania z obrony do ataku, a przy tym kondycyjnie przy młodych chłopcach z Vive wytrzymaliśmy bardzo dobrze. Na początku drugiej połowy mieliśmy drobne problemy z koncentracją, ale szybko wróciliśmy na właściwe tory. Cieszy, że zmiennicy, którzy pojawiali się na boisku, nie powodowali straty poziomu naszej gry. Dobry wynik świadczy o tym, że dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Nowi zawodnicy wprowadzili bardzo dużo fajnej gry oraz zespołowości na parkiecie. Realizacja dyscypliny w grze była w meczu inauguracyjnym odzwierciedleniem tego, że w stu procentach zrealizowaliśmy nasz plan. Przeciwnik miał problemy nie tylko z oddaniem rzutu, ale również z rozegraniem piłki przeciwko naszej obronie.

Paweł Tetelewski (trener Vive II): Wiedzieliśmy, że przyjdzie nam się mierzyć z bardzo dobrym zespołem. KSZO od trzech lat próbuje awansować do I ligi i myślę, że w tym sezonie mają ku temu wszelkie predyspozycje. Wzmocnili się naprawdę fajnymi chłopakami i było to widać na boisku. My mamy młody zespół, który dopiero uczy się tego seniorskiego grania. Rozgrywki II ligi traktujemy jak poligon, bo naszym docelowym graniem są rozgrywki juniorskie. Do tego będziemy dążyć. Chcemy grać z meczu na mecz coraz lepiej. Nie wiem czy moi podopieczni wystraszyli się KSZO, ale na początku meczu kilka akcji przestrzelili i Ostrowiec odjechał nam na 6-7 bramek, a później kontrolował do końca wynik spotkania.

Już w najbliższą sobotę KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. rozegra pierwszy ligowy mecz we własnej hali. Rywalem podopiecznych trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego będzie kolejny zespół z Kielc – tym razem AZS Politechnika Świętokrzyskiego, prowadzony przez dobrze znanego w Ostrowcu Św. Pawła Sieczkę. Najbliższy rywal KSZO rozpoczął rozgrywki bardzo dobrze, pokonując u siebie Wandę Kraków 21:15. Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie „studenci” ugrali w meczach z KSZO 3 punkty, wygrywając we własnej hali (24:22) i niespodziewanie remisując w Ostrowcu Św. (24:24). W sobotę nadarzy się więc pierwsza okazja do rewanżu. To ciekawie zapowiadające się spotkanie rozpocznie się o godzinie 17. Warto jednak wybrać się do Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO wcześniej, by o godzinie 15 obejrzeć w akcji najmłodszych adeptów piłki ręcznej w Ostrowcu Św. w towarzyskiej konfrontacji z rówieśnikami Lidera Radom. Ceny wejściówek na II-ligowe mecze KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. w rozgrywkach 2013/2014 zostały utrzymane na tym samym poziomie, co w ubiegłym sezonie. Bilet kosztował będzie 5zł. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych wchodzą za darmo.