KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Udana próba generalna piłkarzy ręcznych KSZO przed ligą

Udana próba generalna piłkarzy ręcznych KSZO przed ligą
wrzesień 19
21:14 2013

Szczypiorniści KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. rozegrali we własnej hali mecz kontrolny z zespołem AZS Uniwersytet Jana Kochanowskiego Kielce. Dla rywali, którzy sezon rozpoczynają później, to dopiero początek przygotowań. Na ich tle podopieczni trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego, którzy już w następną sobotę po raz pierwszy w nowym sezonie zagrają o punkty, wypadli bardzo dobrze.

Mistrz podkarpacko – lubelsko – świętokrzyskiej III ligi ubiegłego sezonu nie zawiesił zbyt wysoko poprzeczki. Obie drużyny są jednak na innym etapie przygotowań. Kielczanie dopiero od tygodnia trenują z piłkami, natomiast dla podopiecznych trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego był to ostatni sprawdzian przed inauguracją II-ligowych zmagań. Mimo wszystko, 19 bramek różnicy ma swoją wymowę i każe wystawić ostrowczanom bardzo dobrą ocenę.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – AZS UJK Kielce 40:21 (21:13)

KSZO: Szewczyk, Drabik – Podkowa, Bożek, Mroczek 2, Zdziech 3, Dziura 5, Cukierski 4, Kieloch 2, Jeżyna 6, Kubisztal 3, Sitkowski 1, Biskup 2, Fugiel 4, Świeca 2, Pomiankiewicz 4, Sułecki 2

Przypomnijmy, że start drugoligowych rozgrywek w grupie IV zaplanowany został na ostatni weekend września. Na inaugurację podopieczni trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego wybierają się do Kielc na mecz z rezerwami trzeciego zespołu Ligi Mistrzów – Vive. W Ostrowcu Św. po raz pierwszy zagrają już 5 października, podejmując w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO kielecką Politechnikę Świętokrzyską, prowadzoną przez dobrze znanego w Ostrowcu Św. Pawła Sieczkę. Mecz drugiej kolejki pierwotnie miał odbyć się w Kielcach, ale na prośbę ostrowieckiego klubu zamieniono gospodarzy. Przypomnijmy bowiem, że w 3. i 4. kolejce KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. czekają kolejne spotkania wyjazdowe.

 

– Grając dobrze w obronie mamy możliwość w kontrataku i wykorzystujemy to. Staramy się każdą akcję rozpocząć i zakończyć z dyscypliną. Szukamy planu gry, dlatego wprowadzamy niektóre rzeczy, które później mamy zrealizować w meczu. Powoli kształtuje się ta pierwsza siódemka. Mamy w składzie bardzo dobrych dublerów. Dla mnie nie są oni jednak tylko dublerami, bo po ich wejściu na boisko nie tracimy na poziomie rozgrywania akcji. Stworzyła się fajna grupa, dlatego myślę, że jeśli będziemy cały czas mieć przed oczami ten cel, który sobie zakładamy, to jesteśmy w stanie go zrealizować. Podstawą będzie jednak pełne zaangażowanie i dyscyplina w każdym meczu – ocenił postawę swoich podopiecznych trener Tłuczyński.

 

Komentarze

Related Articles