KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

KSZO ponownie lepszy od Wisły Sandomierz! Prezentacja drużyny!

KSZO ponownie lepszy od Wisły Sandomierz! Prezentacja drużyny!
wrzesień 14
15:23 2013

W meczu sparingowym dwóch drugoligowców, rozegranym w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO, podopieczni trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego zdecydowanie lepsi od sandomierskiej Wisły. Grano 3 tercje po 25 minut i w każdej lepszym zespołem był KSZO Odlewnia Ostrowiec Św., wygrywając ostatecznie różnicą 15 bramek.

Pierwotnie tego dnia w Ostrowcu Św. miało dojść do turnieju. Prócz Wisły miała w nim wziąć udział również II-ligowa Warszawianka, ale Warszawsko-Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej przyśpieszył inaugurację w grupie 3. II ligi i 14 września zespół ze stolicy zainaugurował rozgrywki ligowe. W ich miejsce gospodarz turnieju chciał sprowadzić do Ostrowca Św. rzeszowską Juvenię, które zaprezentowała się tydzień wcześniej w Sandomierzu z dobrej strony. Jednak sztab szkoleniowy Juvenii, mając na uwadze szereg osłabień drużyny, odmówił przyjazdu. Wobec powyższego szkoleniowcy KSZO i Wisły umówili się na rozegranie trzech tercji po 25 minut każda. Mecz poprzedziła oficjalna prezentacja zespołu. Każdy z zawodników ostrowieckiej drużyny został obdarowany przez prezesa Jarosława Kubę klubowym szalikiem. Nieliczni kibice, zgromadzeni w ostrowieckiej hali, przywitali gorącymi brawami zwłaszcza pozyskaną w bieżącym okienku transferowym… siódemkę nowych zawodników. W ostatnich dniach do awizowanych wcześniej Dawida Biskupa (ostatnio Viret Zawiercie), Grzegorza Mroczka, Macieja Jeżyny, Szymona Fugiela, Pawła Świecy i Radosława Pomiankiewicza (wszyscy ostatnio w AZS UT-H Radom) dołączył kolejny „radomianin”. Jest nim pochodzący z Pionek, 18-letni wychowanek UKS Delty Radom, a przez ostatni sezon reprezentujący AZS UT-H, obrotowy Mateusz Sułecki (186cm wzrostu, 95kg wagi). Wzmocni ostrowiecki zespół również pod kątem rozgrywek w świętokrzyskiej lidze juniorów starszych.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – SPR Wisła Sandomierz 47:32 (15:9, 15:9, 17:14)

KSZO: Drabik, Szewczyk, Piątkowski – Mroczek 2, Zdziech 7, Dziura 1, Cukierski 4, Kieloch 3, Jeżyna 3, Kubisztal 3, Sitkowski 2, Biskup 1, Fugiel 4, Świeca 5, Pomiankiewicz 8, Radowiecki 1, Bożek 3, Sułecki

Wisła: Skowron, Tenderenda – Kutek 6, Rusin 4, Rarus 1, Drzymalski 2, Anwajler, Werstler 1, Guz, M. Sadecki 10, Chyliński, J. Sadecki 1, Zieliński 2, Pawelczyk 5

O sporym pechu może mówić skrzydłowy KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. Tomasz Radowiecki, który w 40 minucie spotkania tak niefortunnie upadł na parkiet, że konieczna była wizyta w szpitalu. Prześwietlenie mocno bolącego stawu łokciowego prawej ręki na szczęście nie wykazało poważnego urazu. Więcej wyjaśni się podczas kolejnych badań, zaplanowanych na najbliższy poniedziałek. Miejmy nadzieję, że do pierwszego meczu ligowego wszystko będzie już w najlepszym porządku.

Przypomnijmy, że start drugoligowych rozgrywek w grupie IV zaplanowany został na ostatni weekend września. Na inaugurację podopieczni trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego wybierają się do Kielc na mecz z rezerwami trzeciego zespołu Ligi Mistrzów – Vive. W Ostrowcu Św. po raz pierwszy zagrają już 5 października, podejmując w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO kielecką Politechnikę Świętokrzyską, prowadzoną przez dobrze znanego w Ostrowcu Św. Pawła Sieczkę. Mecz drugiej kolejki pierwotnie miał odbyć się w Kielcach, ale na prośbę ostrowieckiego klubu zamieniono gospodarzy. Przypomnijmy bowiem, że w 3. i 4. kolejce KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. czekają kolejne spotkania wyjazdowe.

 

Komentarze

Related Articles