KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Sebastian Gierada dostanie szansę

Sebastian Gierada dostanie szansę
wrzesień 10
19:53 2013

W Kijowie rozpoczynają się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Boksie. Na Ukrainę, mimo wywalczonego tytułu mistrza kraju, nie pojechał pięściarz KSZO Sebastian Gierada. Trener kadry narodowej tłumaczy to procedurami i obiecuje zabrać ostrowczanina na mistrzostwa Europy.

W sierpniu w finałowej walce kategorii wagowej do 50kg XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Sebastian Gierada pokonał stosunkiem głosów 4:1 zawodnika BKS Skorpion Szczecin Karola Kowala. Mimo to, na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Boksie w Kijowie Polskę reprezentował będzie Kowal.

– Karol Kowal został zgłoszony na mistrzostwa Świata przed finałami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tam przegrał z Sebastianem Gieradą z Ostrowca Świętokrzyskiego, więc można mieć pretensje o to, że do Kijowa jedzie Kowal, a nie Gierada – przyznaje trener młodzieżowej kadry Polski Zbigniew Raubo. – Niestety, przy dzisiejszych procedurach, dużo wcześniej należy dokonać zgłoszenia składu. Podjąłem więc taką decyzję. Co do Gierady, dostanie szansę na mistrzostwach Europy – dodaje Raubo.

Tegoroczne mistrzostwa Europy kadetów w boksie odbędą się w rosyjskiej Anapie.

Komentarze

Related Articles