KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. wygrywa turniej w Sandomierzu

Wrzesień 07
15:08 2013

Szczypiorniści KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. zwyciężyli w towarzyskim turnieju piłki ręcznej w Sandomierzu z udziałem trzech drugoligowych zespołów. Podopieczni Zbigniewa Tłuczyńskiego pokonali kolejno gospodarza – Wisłę i Juvenię Rzeszów. Za tydzień podobny turniej rozegrany zostanie w Ostrowcu Św.

Do Sandomierza podopieczni trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego pojechali bez kilku kluczowych zawodników. Zabrakło bramkostrzelnego rozgrywającego Grzegorza Mroczka, obrotowego Rafała Sitkowskiego, prawoskrzydłowego Szymona Fugiela oraz młodego bramkarza Michała Piątkowskiego. Mimo tych osłabień ostrowczanie odnieśli przekonywujące zwycięstwa. Gospodarze, którzy ubiegłoroczny sezon w II lidze ukończyli na 2. miejscu, dotrzymywali kroku KSZO tylko w pierwszej połowie. Po zmianie stron pomarańczowo-czarni uzyskali kilkubramkową przewagę i w sposób bezpieczny dowieźli wygraną do końcowej syreny. O pierwszych minutach spotkania z Juvenią ostrowczanie powinni jak najszybciej zapomnieć. Rywale zbyt łatwo dochodzili do sytuacji rzutowych i grali skutecznie. Rozpoczęło się od 3:0 dla rzeszowian, ale z biegiem czasu szczypiorniści KSZO odrabiali straty i jeszcze przed przerwą objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu.

Wisła Sandomierz – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 22:27 (12:11)
KSZO: Szewczyk, Drabik – Bożek 1, Zdziech 4, Dziura, Cukierski 1, Kieloch 5, Jeżyna 7, Kubisztal 2, Biskup, Świeca 4, Pomiankiewicz 1, Radowiecki 2

Juvenia Rzeszów – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 28:32 (14:16)
KSZO: Szewczyk, Drabik – Bożek, Zdziech 2, Dziura 3, Cukierski 4, Kieloch 8, Jeżyna 5, Kubisztal 2, Biskup 1, Świeca 3, Pomiankiewicz, Radowiecki 4

Wisła Sandomierz – Juvenia Rzeszów 31:30