KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Zbigniew Tłuczyński: Będziemy mieć korzyści z tych transferów

Zbigniew Tłuczyński: Będziemy mieć korzyści z tych transferów
sierpień 31
20:38 2013

Jak oceni Pan występ swoich podopiecznych w konfrontacji z pierwszoligowymi zespołami UMCS Lublin i Czuwaju Przemyśl?

– W poczynaniach drużyny widać walkę do ostatniej syreny. Podjęli grę kontaktową, zagrali fajne zawody. Podjęli walkę, a o to przecież chodzi. Aby to nasze dobre granie w sparingach przeniosło się później na dobre występy w lidze muszą zostać spełnione pewne warunki. Numerem jeden jest kondycja, a dalej plan grania, który próbujemy wprowadzić od pierwszych zajęć z piłką. W spotkaniach sparingowych widać, że chłopcy to realizują.

Dużo jest jeszcze do poprawienia?

– Naturalnie jeszcze mamy jakieś problemy z rozegraniem niektórych schematów, ale z treningu na trening powinno być coraz lepiej. Chłopcy mają „ciężkie” nogi, bo w pierwszej fazie przygotowań do sezonu przebiegli dużo kilometrów i przenieśli dużo ciężarów w siłowni. Na pewno jeszcze nie ma jeszcze w ich grze świeżości, ale widać dużą chęć wygrywania.

Zespół został wzmocniony sześcioma piłkarzami z I ligi. Jak wprowadzili się do drużyny?

– Nie ulega wątpliwości, że każdy z tych zawodników potrafi grać w piłkę ręczną. Każdy z nich wnosi coś do zespołu. Dla mnie jest to możliwość większej rotacji w składzie. Mogę wprowadzić na boisko w każdej chwili świeżego zawodnika z ławki i nasza gra nie traci na jakości. W ich postawie widać, że chcą coś osiągnąć. Nie odpuszczają, a wręcz przeciwni, są pozytywnym napędem tego zespołu. Będziemy mieć z nich korzyści.

Czy to już koniec ruchów transferowych przed startem ligowych rozgrywek?

– Jeśli znaleźlibyśmy jeszcze kogoś dobrego na prawą stronę, bo tu mamy problem, to kto wie, czy nie zaakceptowalibyśmy go do drużyny.

Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Related Articles