KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Duże wzmocnienia piłkarzy ręcznych KSZO

Duże wzmocnienia piłkarzy ręcznych KSZO
sierpień 25
21:43 2013

Kadra drugoligowych piłkarzy ręcznych KSZO Odlewnia Ostrowiec powoli nabiera kształtu, jaki powinna mieć w nowym sezonie. W ubiegłym tygodniu umową z ostrowieckim klubem związało się czterech byłych zawodników czwartej drużyny I ligi z ubiegłego sezonu – AZS UT-H Radom.

 

Ostrowiecki klub w zbliżającym się sezonie reprezentować będą czterej piłkarze ręczni relegowanego za długi z I ligi AZS UT-H Radom. Kontrakt z KSZO podpisali Grzegorz Mroczek (środek rozegrania), Radosław Pomiankiewicz (lewe rozegranie w ataku, ale może też grać jako kołowy w obronie – na zdjęciu obok), Szymon Fugiel (lewe skrzydło) i Paweł Świeca (prawe rozegranie). Angaż tego ostatniego w KSZO jest pewnego rodzaju niespodzianką, bo od początku okresu przygotowawczego w Ostrowcu Św. trenował inny z radomian – Maciej Jeżyna i to podpisania kontraktu z tym zawodnikom spodziewano się w Ostrowcu Św. Jeżyna otrzymał jednak lepszą finansowo i sportowo propozycję z I-ligowego SPR Tarnów, dlatego w ubiegłym tygodniu opuścił Ostrowiec Św. W KSZO nie zagra również testowany od dwóch tygodni zawodnik Czuwaju Przemyśl Łukasz Hataś.

– Pod względem sportowym nie mieliśmy zastrzeżeń do Łukasza. Nie dogadaliśmy się jednak pod względem finansowym, dlatego zdecydowaliśmy o rozstaniu się – tłumaczy decyzję ostrowieckiego klubu wiceprezes ds. piłki ręcznej KSZO Karol Szewczyk.
Komentarze

Related Articles