KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Pięściarze na medal podczas Olimpiady Młodzieży

Pięściarze na medal podczas Olimpiady Młodzieży
sierpień 23
10:49 2013

Z czterema medalami z finałów XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich Łódzkie 2013 wrócili reprezentanci KSZO Ostrowiec Św. Najlepiej na łódzkich ringach spisał się Sebastian Gierada, który w walce o złoty medal pokonał rywala ze Szczecina.

W Łodzi KSZO reprezentowany był przez pięcioro zawodników, w tym jedną dziewczynę. Czworo z nich wróciło do Ostrowca Św. z medalami, a KSZO zwyciężył dodatkowo w klasyfikacji klubowej! Do strefy medalowej nie udało się awansować tylko Bartoszowi Pańczykowi. Niestety udział w finale bez walki oddał Patryk Hedhili, który nie został dopuszczony do pojedynku przez sztab szkoleniowy z uwagi na odniesioną wcześniej kontuzję ręki. Do finału nie udało się również awansować Karolowi Traczowi, który uległ niejednogłośną decyzją sędziów Adrianowi Jury z Torunia. Wiele emocji przyniosła walka Sebastiana Gierady (KSZO) z Natanem Konszewiczem (Czarni Słupsk). Ostrowczanin choć raz był liczony oraz otrzymał dwa ostrzeżenia, to jednak w ringu miał na tyle dużą przewagę, że wszyscy sędziowie orzekli jego wygraną. W finale Gierada zaprezentował świetne przygotowanie. Wykorzystał lepsze warunki fizyczne (wzrost i zasięg) oraz lepszą pracę nóg, narzucając Karolowi Kowalowi (Skorpion Szczecin) swój styl walki. Dwie pierwsze rundy należały zdecydowanie do pięściarza KSZO. Trzecia była najbardziej wyrównana, ale ani na chwilę zwycięstwo Gierady nie było zagrożone. Dziwić może, że jeden z pięciu arbitrów oceniających tą walkę wskazał jako zwycięzcę Kowala. Pozostali widzieli walkę inaczej, widzieli ją w sposób właściwy, dając wygraną i złoty medal ostrowczaninowi.

Pojedynki nie należały do łatwych, ale do każdej walki podchodziłem z pozytywnym nastawieniem, odpowiednio zmotywowany przez trenera. Byłem bardzo dobrze przygotowany do tych zawodów. Trenowaliśmy z kolegami bardzo ciężko, nawet trzy razy dziennie. Uczestniczyliśmy w dwóch obozach, w Bukowinie Tatrzańskiej i Krakowie. Zasłużyłem na ten złoty medal ciężkim treningiem, dlatego bardzo mnie on ucieszył – mówi o swoim starcie w Łodzi nowy mistrz Polski kadetów w kategorii wagowej do 50kg Sebastian Gierada.

Półfinał dziewcząt:
Patrycja Mrozińska (WDA Świecie) – Dominika Kołton (KSZO) 5:0
Ćwierćfinały chłopców:
50kg: Sebastian Gierada (KSZO) – Adam Motacki (Victoria Ostrołęka) 5:0
60kg: Patryk Hedhili (KSZO) – Rafał Kuś (Spartan Boxing Toruń) 5:0
63kg: Cezary Łagunionek (Sako Gdańsk) – Bartosz Pańczyk (KSZO) 5:0
75kg: Karol Tracz (KSZO) – Konrad Ziółkowski (Olimp Szczecin) 4:1
Półfinały chłopców:
50kg: Sebastian Gierada (KSZO) – Natan Konszewicz (Czarni Słupsk) 5:0
60kg: Adrian Jachimowicz (OSiR Suwałki) – Patryk Hedhili (KSZO) W.O
75kg: Adrian Jura (Ring Wolny Toruń) – Karol Tracz (KSZO) 4:1
Finał chłopców:
50kg: Sebastian Gierada (KSZO) – Karol Kowal (Skorpion Szczecin) 4:1

Sukces osiągnięty w Łodzi jest w historii sekcji pięściarstwa KSZO ewidentnie wydarzeniem numer jeden. Podczas XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży nasi zawodnicy w klasyfikacji klubowej wywalczyli historyczne dla klubu pierwsze miejsce. Wystartowało pięciu zawodników i jednak zawodniczka. Przywieźliśmy cztery medale, co daje skuteczność ponad 70 procent. O pechu może mówić Patryk Hedhili. Przed walką półfinałową doznał urazu ręki, która wykluczyła go z dalszej rywalizacji. Jestem przekonany, że po wyleczeniu kontuzji jeszcze pokaże na co go stać. Gwiazdą drużyny był Sebastian Gierada, który na tych mistrzostwach wykazał ogromny hart ducha, wolę walki i stanął na najwyższym stopniu podium. Oglądając finałowy pojedynek Sebastiana na fachowym portalu bokser.org słyszeliśmy wiele pochlebnych komentarzy pod adresem naszego reprezentanta – chwali młodych bokserów KSZO prezes Jarosław Kuba.

Komentarze

Related Articles