KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Piłkarze ręczni wznawiają treningi 12 sierpnia. Artur Rurarz zostaje!

Piłkarze ręczni wznawiają treningi 12 sierpnia. Artur Rurarz zostaje!
sierpień 01
18:19 2013

Wszystko wskazuje na to, że w sezonie 2013/14 II-ligowych rozgrywek piłkarzy ręcznych kibice KSZO Odlewnia Ostrowiec wciąż będą oglądać w akcji rozgrywającego Artura Rurarza. Zawodnik zmienił decyzję o rezygnacji z gry w ostrowieckim klubie i dogadał się z działaczami w sprawie nowego kontraktu.

Po zakończeniu ubiegłego sezonu Artur Rurarzogłosił, że był to jego ostatni sezon w Ostrowcu Św. Działacze KSZO zdążyli już nawet zakontraktować na jego miejsce Dawida Biskupa (MKS Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, ostatnio Viret Zawiercie) i wtedy Rurarz zadzwonił do Ostrowca Św. z zapytaniem czy może wrócić. Wszystko wskazuje więc na to, że wychowanek KSSPR Końskie nadal będzie reprezentował pomarańczowo-czarne barwy, bo prezesi KSZO wyrazili chęć dalszej współpracy z zawodnikiem.

W pierwszych zajęciach KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. po wakacyjnych urlopach, które odbędą się 12 sierpnia, spodziewany jest udział kilku zawodników, którzy przyjadą do Ostrowca Św. na testy. W tym gronie będzie m.in. mający na koncie występy w najwyższej klasie rozgrywkowej Łukasz Hataś (lewe skrzydło lub lewe rozegranie) ze zdegradowanego z PGNiG Ekstraklasy Czuwaju Przemyśl.

Po stronie „strat” KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. będzie musiał zapisać młodego, leworęcznego wychowanka OSiR-u Staszów Mateusza Fortunę, który otrzymał propozycję od I-ligowego KSSPR Końskie i skorzystał z niej.

– Nie będziemy mu czynić żadnych problemów. To dla niego duża szansa na rozwój. Niech zatem spróbuje. Będziemy mu kibicować – mówi wiceprezes KSZOKarol Szewczyk.

Ostrowczanie do sezonu 2013/14 będę przygotowywać się na własnych obiektach. W planach mają rozegranie kilku meczu sparingowych oraz organizację towarzyskiego turnieju w Ostrowcu Św. (początek września). Działacze prowadzą rozmowy na temat spotkań kontrolnych z takimi zespołami jak SPR Tarnów, KSSPR Końskie, AZS UW Warszawa, Wisła Sandomierz, Politechnika Świętokrzyska Kielce.

Komentarze

Related Articles