KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Za dwa tygodnie rozpoczynamy treningi

lipiec 22
11:31 2013

Jeszcze tylko dwa tygodnie urlopu pozostało ostrowieckim siatkarkom AZS WSBiP KSZO. W poniedziałek, 5 sierpnia, spotkają się na pierwszym treningu w ramach przygotowań do pierwszoligowego sezonu 2013/14. Na pierwszych zajęciach w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO spotkają się w dwunastoosobowym składzie.

Kadra AZS WSBiP KSZO – libero Małgorzata Ścibisz, rozgrywające Natalia Piekarczyk i Ewelina Tobiasz, środkowe Iwona Kosiorowska, Kamila Ganszczyk i Magdalena Soter, atakująca Katarzyna Brojek, przyjmujące Kinga Hatala, Małgorzata Ślęzak, Dorota Dydak, Barbara Bawoł i Alicja Stafańska.

Pierwsze zajęcia zaplanowane są na 5 sierpnia na godzinę 17 w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO. Dziesięć dni później ostrowczanki wyjadą na obóz przygotowawczy do Wisły, w ośrodku doskonale znanym trenerowi Dariuszowi Parkitnemu, bo jak mówi, wiele razy bywał tam ze swoimi drużynami w przeszłości. W Ostrowcu Św. siatkarki AZS WSBiP KSZO pojawią się ponownie 27 sierpnia, ale nie na długo, bo już dwa dni później wyjadą do Warszawy, gdzie w tym roku odbywać się będą Mistrzostwa Polski Akademickiego Związku Sportowego (dawne AMPy). Po powrocie (2 września) zajęcia ponownie odbywać się będą w ostrowieckiej hali. W dniach od 6 do 8 września w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO odbędzie się towarzyski turniej (skład nie jest jeszcze znany). W dalszej części przygotowań podopieczne trenera Dariusza Parkitnego mają w planach kolejne mecze sparingowe. 13 września w Leżajsku rozegrają pokazowy mecz z beniaminkiem I ligi Developersem Rzeszów, a od 14 do 15 września zaplanowały udział w towarzyskim turnieju w Mysłowicach.

Pierwszoligowy sezon 2013/14 w żeńskiej siatkówce wystartuje 5 października i zakończy się 1 marca. W wyniku rozegranej rundy zasadniczej zostanie utworzona tabela bez udziału SMS PZPS Sosnowiec. Najmocniejsza czwórka będzie dalej w systemie play-off walczyć między sobą o miejsce w Orlen Lidze. Trzy najsłabsze drużyny stoczą bój o utrzymanie, podobnie jak to miało miejsce w ubiegłym sezonie, systemem każdy z każdym bez zaliczenia punktów z rundy zasadniczej. Zespół, który tę walkę przegra i zajmie ostatecznie 9. miejsce, nie spadnie bezpośrednio do II ligi, ale rozegra jeszcze barażowy dwumecz z 3. zespołem turnieju mistrzyń II ligi. Polski Związek Piłki Siatkowej chce w ten sposób dokonać wyrównania osłabień po tegorocznym „pogromie” (wycofaniu się z rozgrywek trzech zespołów), tak by w sezonie 2014/2015 I liga kobiet znów liczyła 12 zespołów. Skróconego sezonu nie będą miały drużyny, które po rundzie zasadniczej zajmą „bezpieczne” – 5. i 6. miejsce w tabeli, a tym samym okażą się zbyt słabe, by dostąpić zaszczytu dalszej rywalizacji o awans, ale też zbyt mocne, by były angażowane do walki o utrzymanie. PZPS wymyślił dla nich sposób na „posezonową” nudę i nakazał rozegranie dwumeczu o 5. miejsce lub nazywając rzeczy po imieniu – o tzw. „pietruszkę”. Przypomnijmy, że podobny pomysł w ubiegłym sezonie chciał przeforsować ostrowiecki zespół, proponując rozegranie dwumeczu o 3. miejsce krakowskiemu UEK. Wtedy jednak nie było ani chęci ze strony rywalek, ani regulaminowego przepisu zakładającego taką ewentualność i skończyło się na słowach.

Komentarze

Related Articles