Wiktoria Jarocha walczyła o medale wśród 15-latków

Lipiec 22
09:47 2013

Na 50-metrowym basenie w Oświęcimiu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat w pływaniu. Ostrowiecki KSZO reprezentowany był tylko przez jedną zawodniczkę – Wiktorię Jarochę. Podopieczna trenera Marcina Piwnika w każdym swoim starcie kwalifikowała się do finałowych serii.

Wiktoria rozpoczęła rywalizację od udanych eliminacji na dystansie 200m stylem dowolnym, w których stoczyła zaciętą walkę do ostatnich metrów o awans do finału A, którą ostatecznie wygrała o 19 setnych sekundy, zajmując 8. miejsce (2:15.31 ). Choć w finale popłynęła nieco słabiej (2:15.39), to udało się jej przeskoczyć o dwie pozycje wyżej i ostatecznie uplasowała się na 6. pozycji. Gorzej powiodło jej się w eliminacjach 400m zmiennym, gdzie należała do faworytek. W marcu na krótkim basenie czas 5:18.16 dał jej brązowy medal. Tym razem popłynęła zdecydowanie wolniej. Czas 5:30.00 dał jej 10. pozycję i miejsce w finale B, ze startu w którym ostatecznie jednak zrezygnowała.

Drugiego dnia mistrzostw Wiktoria Jarocha rywalizowała tylko w jednej konkurencji – 400m stylem dowolnym. W porannych eliminacjach zajęła wysokie 5. miejsce (4:40.96). W finale popłynęła jednak zdecydowanie wolniej (4:45.15) i w efekcie spadła na 7. lokatę.

Ostatnią i zarazem największą medalową szansę Jarocha miała w niedzielę, w konkurencji 800m stylem dowolnym. W marcowych mistrzostwach kraju 15-latków wywalczyła na tym dystansie srebro. Do rywalizacji na 50-metrowym basenie zgłosiła trzeci czas (9:41.46), co stawiało ją w roli faworytki do medalu. Choć popłynęła szybciej (9:40.73), konkurencja okazała się zbyt mocna i skończyło się na 6. miejscu.