KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

I liga w 10 osobowym składzie

lipiec 16
22:17 2013

Po wycofaniu się z rozgrywek zespołów z Aleksandrowa Łódzkiego, Krakowa, Stężycy i Białegostoku spore zmiany czekają I ligę kobiet w sezonie 2013/2014. Wydział Rozgrywek przedstawił w poniedziałek Prezydium Polskiego Związku Piłki Siatkowej kształt I ligi kobiet i mężczyzn.

Jeszcze w czerwcu wiadomo było, że z rozgrywek wycofały się zespoły Jedynki Aleksandrów Łódzki oraz Wieżycy Stężyca. Do tego do nowego sezonu nie zgłosił się spadkowicz z ORLEN Ligi – AZS Białystok, a AZS UEK Kraków zgłosił akces do rozgrywek II ligi. Oprócz zespołów, które w poprzednim sezonie wywalczyły awans do I ligi – Zawiszy Sulechów i Developresu Rzeszów – skład tej klasy rozgrywkowej został uzupełniony przez Spartę Warszawa (spadkowicz) oraz Karpaty Krosno (3. zespół turnieju finałowego II ligi). Mimo to I liga kobiet w sezonie 2013/2014 wystartuje w okrojonym, 10-drużynowym składzie.

Runda zasadnicza wystartuje 5 października i zakończy się 1 marca. Po niej zostanie utworzona tabela bez udziału SMS PZPS Sosnowiec. Pierwsze cztery drużyny będą walczyć o awans do ORLEN Ligi w systemie play-off. Zespoły z miejsc 5. i 6. rozegrają ze sobą dwumecz, a trzy ostatnie drużyny walczyć będą o utrzymanie systemem każdy z każdym bez zaliczenia punktów (podobnie jak w ubiegłym sezonie). Co ciekawe, zespół, który ostatecznie zajmie 9. miejsce, nie spadnie bezpośrednio do II ligi, lecz rozegra jeszcze barażowy dwumecz z 3. zespołem z II ligi. PZPS chce, by w sezonie 2014/2015 I liga kobiet ponownie liczyła 12 zespołów.

Komentarze

Related Articles