KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Triumf Sebastiana Gierady w Jaworznie

Triumf Sebastiana Gierady w Jaworznie
maj 12
13:08 2013

Blisko 120 pięściarzy z Polski, Czech, Ukrainy i Irlandii – w sumie z 33 klubów – wzięło udział w VIII Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Roberta Kopytka w Jaworznie. Trenerzy Eugeniusz Cioch i Wojciech Surowiec na Śląsk zabrali czterech zawodników: Sebastiana Gieradę (50 kg), Bartosza Pańczyka (57 kg), Mateusza Skroka (63 kg) i Patryka Hedhili (60 kg).

Rewelacyjnie spisał się Sebastian Gierada. W półfinale po zaciętym pojedynku pokonał irlandzkiego mańkuta Eoghana Farrella, a w finale zdominował Ukraińca Vladyslava Nifantova. – Cieszymy się, że w Ostrowcu mamy takich zdolnych zawodników. Dzięki współpracy z Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii, której to Sebastian jest wychowankiem  i wsparciu Gminy Ostrowiec możemy promować nasze miasto i klub na terenie naszego kraju – stwierdził prezes sekcji bokserskiej KSZO, Łukasz Dybiec.

Pozostałym zawodnikom KSZO nie poszło już tak dobrze. Patryk Hedhili uległ Marcinowi Rakowi (Rushh Kielce), Mateusz Skrok – Karolowi Woronowiczowi (UKS Boxing Sokółka), a Bartosz Pańczyk – Tomaszowi Kucek (Górnik Sosnowiec). – Wszyscy odważnie prowadzili pojedynki, wytrzymali fizycznie, każdy z wymienionej trójki przegrał walkę minimalnie i to może cieszyć, oczywiście  wyciągniemy z tych porażek wnioski i będziemy pracować z tymi chłopcami ponieważ mamy naprawdę zdolną młodzież – podsumował prezes sekcji bokserskiej KSZO, Łukasz Dybiec.

Komentarze

Related Articles