KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Kontrowersyjny XXXI międzynarodowy turniej o Srebrną Łódkę

Kontrowersyjny XXXI międzynarodowy turniej o Srebrną Łódkę
maj 06
13:11 2013

Do Łodzi na XXXI międzynarodowy turniej bokserski o Srebrną Łódkę zjechało ponad 150 zawodników z trzech krajów: Litwy, Białorusi i Polski z rocznika 1998-1997. Trener Eugeniusz Cioch na ten silnie obsadzony turniej zabrał dwóch zawodników KSZO: Patryka Hedhili i Sebastiana Gieradę. W pierwszym dniu zmagań nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie wygrywając swoje walki z Pawłem Jaszczukiem (Gwarek Łęczna) oraz Jakubem Szemtlerem (Zawisza Bydgoszcz). W półfinałach Patryk Hedhili w kat 60 kg przegrał swoją walkę z Joachimowiczem ze Słupska, Sebastian Gierada w kat 52kg pokonał Patryka Woźniaka z Pako Lublin. W niedzielnych finałach jako jedyny reprezentant województwa świętokrzyskiego wystąpił Sebastian Gierada, który skrzyżował rękawice z Kamilem Bartłomiejczykiem z Widzewa Łódź. Walka mogła się podobać publiczności, pojedynek był bardzo zacięty Sebastian jednak był lepszym zawodnikiem od swojego rywala w każdej z rund. Nasz zawodnik stosował się do wskazówek swojego szkoleniowca, przepuszczał ataki swojego przeciwnika i zadawał lewe sierpowe. Boksował dużo prawą ręką, ponieważ zawodnik z Łodzi walczył z odwrotnej pozycji.  Po zakończeniu walki ogłoszono werdykt korzystny dla zawodnika z KSZO. Po kwadransie doszło jednak do sytuacji kuriozalnej i nie zrozumiałej. Zmieniono werdykt i pozbawiono Sebastiana pierwszego miejsca na rzecz awodnika… miejscowego Widzewa tłumacząc, iż nastąpiła pomyłka

Po walce trener kadry Zbigniew Raubo poprosił o szczegółowe dane naszego zawodnika, ponieważ chce go powołać na konsultacje szkoleniowe przed mistrzostwami Europy. Główny cel został osiągnięty – Sebastian został zauważony przez trenera kadry i ma olbrzymią szanse reprezentować nasz kraj na ME.

Komentarze

Related Articles